04.11.2019 - Redakce

Liberec propadl před pěti stovkami diváků v TV utkání

Téměř pět stovek diváků dorazilo na pondělní televizní střetnutí mezi Libercem a Brnem. Hostům trvalo, než se prosadili, a tak delší dobu byli ve vedení domácí florbalisté. Hattrick si nakonec ale vytvořil daleko více gólových šancí, které proměnil a vytvořený náskok si do závěrečného hvizdu pohlídal.

Liberečtí vstoupil do zápasu, který připomínal šachovou partii aktivněji. Snažil se tvořit hru, ikdyž rychle tempo hry opadlo a Hattrick dlouho rozehrával svoji útočné akce. První branka padla po chybě hostujícího týmu v čase 9:40, kdy procedil míček do branky Valeš. Do konce první třetiny se nic závažného nestalo. 486 diváků v hale Dukla Liberec vidělo v první periodě pouze 9 střel na branku.

Stejná hra pokračovala i po přestávce. Oba týmy hrály velmi opatrnou partii. Misku vah na stranu Brna naklonila až přesilová hra, kterou využil Sládeček. Skóre otočil David Coufal, když se prosadil úmístěnou střelou k tyči. Liberci se povedla v druhé dvacetiminutovce především závěrečná minuta. Nejprve Kološ nastřelil tyčku během trestného střílení, a poté obránci zblokovali střelu do prázdné brány z hole Rozkovce.

V třetí periodě hlavní trenér Zdeněk Skružný stáhnul hru do dvou pětic. Ani to k zvratu utkání nepomohlo. Hosté uklidnil nejprve Grábl a Procházka. 1:4. V čase 49:15 pohřbil naděje domácího týmu Lukáš Vlach, když zvyšoval na už na 1:5. Libereckým hráčům nepomohly ani přesilové hry s dlouho hrou bez brankáře. Záverečné snížení z hole Kopeckého přišlo pozdě, a proto FBC Liberec prohrálo zaslouženě 2:5.