26.01.2023 - Redakce

Liberec prohrál těsné utkání s Ostravou. Další zápas už v neděli!

Muži FBC Liberec ve čtvrtek sehráli v rámci 21. kola Livesport Superligy důležité utkání na palubovce Ostravy. Bohužel v zápase výsledkově tahali za kratší konec a prohráli 2:5. Více v naší reportáži.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava vs. FBC Liberec 5:2 (2:1,1:1,2:0)

Liberečtí nevstoupili do utkání dobře, protože domácí Ostravě mnoho šancí. Jedna taková se ujela z hole Chatrného, který z výběhu prostřelil bezmocného Mücka. Nicméně Liberec nemusel dlouho smutnit. Stránský po 9 vteřinách našel Wienera, jenž prostřelil poprvé výborně chytajícího Bindera. Tato branka opět Severočechy ukolébala a obrana dopustila brejkovou situaci, kterou proměnil domácí obránce Kuczera. Po první třetině teda svítilo na světelné tabuli skóre 2:1 ve prospěch FBC Ostrava.

Do prostřední periody přišel nový tým Liberce. Ten diktoval tempo hry, připisoval si šance a nepouštěl Ostravu do vyložených šancí. Bohužel vyrovnat nedokázal ani z největších šancí, a proto přišel trest v podobě druhé branky Chatrného. 3:1. Tým Matěje Klucha se snažil snížet. To se povedlo v čase 37:08, kdy útočník Jakub Mádlo sebral míček, utekl svému obránci a skvělou ranou prostřelil Bindera. Na konci prostřední části se ještě ke střele dostal Faksa, ale orazítkoval pouze horní tyč. I proto po čtyřiceti minutách byl stav 2:3 v neprospěch Liberce.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupili Severočeši hrou na dvě pětice, což Ostravu ještě více pomohlo zmáčknout. V dobrých šancích se ocitl na středu Šoltys nebo z Mádlo, jenž zakončil samostatný únik. Rozhodující moment přišel v 54. minutě. Balatka se nechal za svoje seknutí vyloučit a domácí tým svoji přesilovou hru proměnil, když úspěšně míček dorazil Barabáš. V koncovce utkání nepomohla ani závěrečná snaha a hra bez brankáře, kterou navíc potrestal Herblich. Brankou do prázdné klece dodal utkání konečnou podobu 5:2.

FBC Liberec vs. SKV | 29.1.2023 | 15:00 | SH Dukla Liberec

Další zápas čeká na FBC Liberec už v neděli, kdy v duelu o play-off vyzvou tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Tým z Prahy se pyšní skvělou formou a bude zajímavé sledovat, jak se Liberec připraví. Jak napovídá tabulka Livesport Superligy, o dvou zbylých postupových místech do předkola play-off, se bude rozhodovat pravděpodobně mezi týmy SKV, FBC Liberec a FBC Česká Lípa. Zatím nejlépe si stojí Liberec, který má 23 bodů, následuje Lípa s 22 body a tým SKV, který má bodů 19 a páteční zápas se Spartou k dobru.

Důležité utkání startuje v 15:00 na hale SH Dukla Liberec. Všechny Vás zveme do hlediště!