Aktuální zprávy
31.05.2023 - Redakce

Liberec přivádí do svého týmu mladíky Korycha a Fišeru

Do přípravy elitního týmu FBC Liberec se zapojila dvojice mladíků Marek Korych a Michal Fišera, kteří k nám míří z týmu Mladé Boleslavi. Více v naší zprávě.

Marek Korych i Michal Fišera jsou ryzími odchovanci mladoboleslavského florbalu. Oba mají částečné zkušenosti s juniorskou reprezentací, byť ani jednomu z nich se do finální nominace na MSJ dostat nepovedlo. O dva roky starší Marek Korych prozatím v Livesport Superlize zaznamenal 28 kanadských bodů a strávil v dresu Mladé Boleslavi celkem 4 sezony. Svými výkony se podílel na zisku dvou titulů.

Komentář Marka Korycha:
K přestupu vedlo více věcí, v Boleslavi jsem strávil hodně let a chtělo to nějaký nový impuls. Největší motivace je se stále zlepšovat a pomoct klukům k nastaveným cílům. Očekávám, že naplním cíl a vizi Liberce, se kterým se zamýšlel tento přestup a co nejvíce pomohu týmu.

Komentář Michal Fišery:
"Minulou sezonu jsem přemýšlel, co dál se svou kariérou. Došel jsem k závěru, že potřebuji novou výzvu a motivaci. Mojí motivací je ukázat trenérům, co ve mně je a více se zlepšovat. Očekávám velmi kvalitní tým a těším se na to, co spolu s klukama zažijeme."

Komentář trenéra Petra Kološe: "Jsme moc rádi, že se kluky k nám povedlo přivést. Věřím, že oba dva pro náš tým budou velkým přínosem a zároveň s nimi počítáme i do dalších let. Jsem si jist, že jim toto angažmá bude Markovi a Michalovi sedět a spolu si splníme jak týmové, tak jejich individuální cíle a sny."