29.01.2024 - Redakce

Liberec přetlačil Sokoli v samém závěru

Liberečtí florbalisté chtěli napravit ztrátu bodů z televizního zápasu s Chodovem. Zápas s Pardubicemi k tomu poskytl dobrou příležotst. Misky vah se podařilo naklonit na naši stranu až v samém závěru, kdy tříbodovou výhru vystřelil Vojtěch Wiener.

SOKOLI Pardubice - FBC Liberec 4:5 (1:2, 1:0, 2:3)

Liberec se v začátku utkání dostal do vedení 2:0, jeho soupeř ale rychle odpověděl gólem na 1:2 a ve druhé třetině trefou Maxmiliána Škody srovnal. Další dvoubrankový náskok Liberce přišel ve třetí periodě, v níž ale Sokoli znovu srovnali, a to ve velmi pozdní 57. minutě a už to vypadalo na prodloužení. Hostující celek si ale pro diváky připravil trefu do šatny a po gólu Vojtěcha Wienera v čase 59:28 si vybojoval výhru 5:4.

K dalšímu utkání nastoupí Severočeši až 11.2.2024, kdy ve sportovní hale Dukla Liberec vyzvou 1. SC Tempish Vítkovice. To posledního měsíce základní části vstoupí ze sedmého místa o dva body za FBŠ Bohemians. Utkání začíná v 15:00 a případné tři body by elitní tým FBC Liberec přiblížil k vysnění šesté pozici zaručující přímý postup do čtvrtfinále play-off.