23.10.2022 - Redakce

Liberec přetlačil Otrokovice a bere dva body.

Severočeši v posledním zápase před reprezentační pauzou zavítali na palubovku Otrokovic. Ačkoliv Liberec v celém zápase tahal za kratší konec, dokázal v poslední minutě vyrovnat. V prodloužení rozhodl nejproduktivnější hráč Šimon Stránský. Více v naší reportáži.

PSG Panthers Otrokovice – FBC Liberec 5:6pp (1:1, 3:2, 1:2, 0:1)

Liberec vstoupil do utkání poměrně dobře. Dařilo se mu hrát s míčkem a diktovat tempo hry. Bohužel úvodní pasáž nepřinesla žádné šance z domácí ani z hostující strany. O první úspěšný pokus se postaral otrokovický Vykopal, který dostal Panthers do vedení. To ale netrvalo dlouho a ještě do první přestávky se prosadil Filip Smutný. Oba týmy odcházeli do šaten za vyrovnaného stavu 1:1.

Ve druhé třetině si Liberec vybral slabší chvilku, kterou Otrokovice potrestali. Nejprve brankáře Mücka podruhé v zápase překonal Vykopal. Následně o sedm minut později zvýšil na 3:1 Peter Nehila. To ale nebylo vše, o tříbrankový rozdíl se postaral slovenský útočník Grich, jenž šťastně poslal míček za záda libereckého brankáře. Liberec čekal na vzpruhu v podobě gólu, která nakonec přišla. Na 4:2 snížil přesnou ranou Jakub Pařízek a sebevědomí dodal Prokop Ferdan brankou na 4:3.

Třetí dějství dlouho žádnou branku divákům nenabídlo. Když to vypadalo, že se hostující tým nadechoval k závěrečnému tlaku, přišla rána v podobě branky od Halamy. Svěřenci trenéra Skružného nemohli na nic čekat a vrhli všechny síly do útoku. Útočné snažení vyústilo až ve hru bez brankáře, ve které se podařilo vyrovnat, o branky se postaral Vojtěch Wiener a obránce |Tomáš Dlesk. Protože utkání skončilo 5:5, následovalo prodloužení. Prodloužení netrvalo dlouho. Po devatenácti vteřinách se míčku ujmul Šimon Stránský a dlouhou kličkou rozhodl o zisku druhého bodu pro Liberec. Nyní čeká týmy v Livesport Superlize třítýdenní pauza vyplněná mistrovstvím světa ve Švýcarsku. K dalšímu utkání vyběhne elitní tým 17.11 na hala Dukla Liberec, kde přivítá tým FBC ČPP Ostrava.