17.12.2021 - Redakce

Liberec přetlačil Ostravu a bere tři body!

Po třítýdenní pauze nastoupili muži FBC Liberec k dalšímu superligovému utkání. V 18. kole nejvyšší soutěže se utkali proti ostravskému FBC. Dlouho vyrovnané utkání rozhodl Filip Smutný, který hattrickem ve třetí periodě vystřelil Severočechům tři body! ​K dalšímu utkání nastoupí svěřenci Zdeňka Skružného v neděli, kdy na SH Dukla Liberec vyzvou FBC Česká Lípa.

FBC Liberec vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:5 (3:1,0:3,4:1)

Vstup do utkání se libereckým hráčům příliš nepovedl. Už v čase 2:17 musel brankář Daniel Mück lovit míček z vlastní branky. 0:1. Tento nepříliš pozitivní moment Liberec nakopl. Začal tvořit hru a skóre zápasu rychle otočil. Do poloviny první třetiny dokázali domácí překonat brankáře Bindera hned třikrát. Nejprve se střelou po zemi prosadil Ferdan, druhou branku dorazil za čáru Wiener a třetí přesný zásah zapsal do statistik Jan Světlík. Stavem 3:1 skončila první dvacetiminutovka zápasu.

Jestli se něco v letošní sezoně Liberci nedaří, tak jsou to druhé třetiny. Tento fakt se potvrdil i v zápase s Ostravou. Nejprve bleskově snížil Daniel Chatrný a o 10 minut později vyrovnal po domácím nedůrazu v brankovišti Sládek. 3:3! Stejný hráč se prosadil i v čase 35:46, když ho domácí hráči dostatečně nehlídali ve vlastní přesilové hře. Právě s jednobrankovou ztrátou odcházeli Severočeši do šaten.

Nepovedená třetina Liberec dostala do varu. Už po 17 vteřinách vyrovnal Filip Smutný, jenž  tímto brankou odstartoval své galapředstavení v závěrečné třetině. Na tuto branku si Ostrava přichystala rychlou odpověď v čase 43:43, když se prosadil po bleskovém protiútoku Lukáš Pešat. Velkou šanci na vyrovnání zápasu měli liberečtí florbalisté v 48. minutě, kdy soupeř byl vyloučen. Početní výhodu opět zužitkoval Smutný a vyrovnal na 5:5. Vítězná branka vyrovnaného utkání přišla o minutu později. Liberec vystihl chybu v rozehrávce hostů a střelou pod horní tyč dostal Liberec do vedení Smutný. Tato třetí vstřelená branka znamenala už 23. branku v letošní sezoně pro hráče s číslem 27. Nejtěžší moment přezili domácí v 53. minutě, kdy ubránili dvojnásobnou přesilovou hru soupeře. Definitivní podobu výsledku dodal v čase 55:44 střelou o tyč Tomáš Dlesk. V závěrečných minutách Ostravě nepomohla ani hra bez brankáře.

I díky výborně zvládnuté třetí třetině získali hráči FBC Liberec další tři body do tabulky Livesport Superligy. Poslední utkání před Vánocemi sehrají v neděli, kdy na SH Dukla Liberec vyzvou v regionálním derby FBC Česká Lípa. Utkání začíná v 18:30.