16.12.2018 - Redakce

Liberec předvedl velkolepý obrat a slaví další výhru!

Po úspěšném zápase v Brně se Liberec představil na domácí půdě Bílých Tygrů, v Home Credit Aréně. Po prospané první třetině domácí předvedli velmi dobrých 40 minut a souboj ovládli poměrem 6:4. Obrat režíroval zejména Adam Balatka, který se blýskl hattrickem.

FBC Liberec vs. TJ Znojmo LAUFEN CZ 6:4 (0:4, 3:0, 3:0)

První třetina byla pro Liberec hororová. Soupeři z jihomoravského kraje nabídl po několika individuálních chybách mnoho rychlých brejků, z nichž vytěžili hosté čtyři branky. Znojmo navíc podpořil bezchybný Chrást, který za svá záda nepustil ani jednu z dvanácti střel.

Do druhé třetiny liberečtí nastoupili s čistou hlavou a trpělivý výkon přetavili ve dvě rychlé branky. Trefili se Balatka a Lhota a společně snížili na 2:4. Začátek třiatřicáté minuty patřil znovu Balatkovi, který tečoval střelu Rozkovce. Rozdíl jediné branky vydržel až do konce druhé periody.

Vyrovnání z holí Liberce přišlo již po dvaapadesáti vteřinách, když po kombinaci s Valešem skóroval Ferdan. Ani jeden tým poté nechtěl udělat chybu, ale větší aktivitu přeci jen předvedli domácí a po nádherné krosové přihrávce Ferdana zkompletoval Balatka hattrick. Znojmo poté začalo napadat, ale nevytěžilo z toho vyrovnávací branku. Za vysokou hůl se navíc necelé dvě minuty před koncem nechal vyloučit Šindelář a početní převahu bleskově využil Ferdan. Liberečtí si konec utkání pohlídali a po velkolepém obratu vítězí 6:4.

Branky: 3x Balatka, 2x Ferdan, Lhota

FBC Liberec tak zvítězilo i ve druhém utkání po reprezentační pauze. Nyní se nachází na 5. místě Tipsport Superligy se ziskem 30 bodů. Už ve středu vyběhnou muži FBC Liberec k dalšímu utkání. Ve čtvrtfinále Poháru České pojišťovny narazí na FbŠ Bohemians. Utkání začíná v 19:15 na hale ZŠ Dobiášova.