17.12.2023 - Redakce

Liberec podlehl Tatranu. Crazy girls mají dva body!

Liberecký týmy nastoupily do charitativního dvojzápasu s jasným cílem bodovat. To se nakonec podařilo pouze Crazy girls, které v prodloužení přetlačily Třinec. Z mužského zápasu vzešel vítězně Tatran Střešovice, jenž vyhrál v poměru 8:4.

FBC Liberec - Tatran Střešovice 4:8 (1:2, 2:3, 1:3)

Liberec udeřil ještě předtím než se Tatran stihl dostat do zápasu a po čtyřech odehraných minutách tak vedl o jednu branku. Střešovičtí florbalisté ale v postupné tendenci přebírali otěže utkání do svých rukou a v polovině základní hrací doby vedli již 5:1. Liberec pak ještě zabral a snížil až na kontaktních 4:5 ze svého pohledu, trojice rychlých střešovických branek ve třetí třetině se mu ale stala osudnou a zápas tak ovládli florbalisté Tatranu.

Ohlasy: zde
Fotogalerie: zde
Highlights: zde

Crazy girls FBC Liberec - FBC Intevo Třinec 5:4p (0:0, 2:1, 2:3, 1:0)

První branky mezi Libercem a Třincem se diváci dočkali až ve 26. minutě, kdy se prosadila domácí Julia Opic a poslala tak Liberec do vedení. Ani náskok 2:0 ale Crazy Girls nestačil, protože Třinec po brankách Mišúnové a Macigové srovnal a ve třetí třetině dokonce obrátil skóre na svou stranu. Vedoucí branka Třince v čase 59:49 se zdála být rozhodující, přesně o deset vteřin později ale domácí srovnali a divoký zápas tak rozhodlo až prodloužení.

Ohlasy: zde

Oba liberecké celky nastoupily ve speciálních dresech, které po zápase jdou do aukce. Výtěžek poputuje nadaci Úsměv nejen pro Kryštofa, kterou liberecký klub podporuje. Více o aukci se můžete dozvědět zde.