17.09.2021 - Redakce

Liberec neudržel vedení a podlehl Spartě o dvě branky.

Po velmi zdařilém úvodu dlouho drželi svěřenci Zdeňka Skružného naději na bodový zisk z 2. kolo Livesport Superligy. Bohužel se jim dvoubrankové vedení nepodařilo navýšit a zápas tak rozhodla 51. minuta, kdy Liberec obdržel dvě branky v rychlém sledu. Více v naší reportáži.

FBC Liberec vs. ACEMA Sparta Praha 2:4 (2:0,0:1,0:3)

Nástup jako z pohádky. Tak by se dal charakterizovat průběh prvních minut utkání mezi Libercem a Spartou. Nejdříve v 2. minutě našel Ferdan volného Dleska, který dokázal poprvé prostřelil reprezentačního brankáře Beneše. Krátce nato následovala přesilová hra domácích, a i tu speciální komando proměnilo, když se trefil Ferdan. Zaskočená Sparta si ve zbytku třetiny tvořila jen málo příležitostí. Všechny střely dokázal pochytat brankář Chlad, který dostal příležitost před novou posilou Levínským.
Do druhé periody vstoupila lépe pražská Sparta. Josef Juha si našel volný míček v brankovišti a neměl problém snížit na rozdíl jediné branky. Obraz hry se po této brance výrazně proměnil. Hosté drželi míček a tvořili hru, ale museli si dávat na poměrně nebezpečné a rychlé protiútoky. Ani jeden z týmů se z branky radovat nemohl, a proto po čtyřiceti minutách vedli liberečtí 2:1.
Hlavní trenér Sparty se na začátku třetiny rozhodl stáhnout hru na 10 vyvolených a to bleskově zafungovalo. Vyrovnání přišlo brzy už v 43. minutě. 2:2. V následné pasáži oba týmy předváděly pohledný florbal a náskok mohly obě družstva. I přes několik velký šancí se domácí štěstí neusmálo, Beneš zůstával nadále ve výborné formě. Rozhodující moment přišel v 51. minutě, kdy dva slepené góly v rozmezí 20 vteřin dostaly Spartu do dvoubrankového vedení, což byl pomyslný hřebíček do rakve. V závěru se Liberec snažil při hře bez brankáře, ale ani tato výhoda ke vstřelené brance nevedla.

Liberečtí florbalisté nedokázali bodovat ani v 2. kole Livesport Superligy. Další příležitost budou mít už tuto neděli, kdy zavítají k utkání na palubovce SKV. Utkání začíná v 17:00 a sledovat ho budete moci na platformě tvcom.cz.

Střely: 15:16