24.01.2022 - Redakce

Liberec na favorizované Vítkovice nestačil.

24.kolo Livesport superligy přineslo divákům pouze dva duely. Jedním z nich Liberec vycestoval do daleké Ostravy kde se utkal s tamním Tempish Vítkovice. Severočeši po celé utkání tahaly po kratší konec a prohráli 6:2.

1.SC Tempish Vítkovice vs. FBC Liberec 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Liberečtí florbalisté chtěli do utkání dobře vstoupit, což se jim podařilo. Vyrovnaný stav utkání drželi až do 12. minuty, kdy se prosadil vítkovický mladík Adam Palčinský, kdy šťastně dorazil tělem míček na hraně malého brankoviště. Bohužel na úvodní dokázal navázat po 19 vteřinách nejlepší střelec soutěže Adam Delong, jenž po vydařeném výjezdu před branku překonal brankáře Chlada. V první třetině se Liberec dostával velmi málo do střeleckých příležitostí, naštěstí se ujal pokus z hole Filipa Smutného čtyři vteřiny před prvním klaksonem.

Druhá perioda téměř dokonale kopírovala průběh zápasu z první dvacetiminutovky. Domácí hráči drželi míček na vlastních holích a diktovali tempo hry. Postupně i zvyšovali skóre zápasu, když se trefili vítkovičtí Šindler a Brauer. Skóre druhé třetiny pak korigoval svým gólem v 35.minutě Mádlo. Trenér Petr Sálat ztratil svého důležitého útočníka Šimona Stránského, jenž musel odstoupit kvůli zranění.

Severočeši vstoupili do závěrečné třetiny s dvoubrankovým deficitem, se kterým chtěli něco udělat. Vítr z plachet jim sebral už ve 43. minutě dvougólový střelec Palčinský. Tento náskok se ukázal jako rozhodující, protože liberečtí nedokázali snížit ani z ojedinělých brankových šancí. Definitivní podobu utkání dodal Brauer zvyšující na 6:2. Liberci nepomohlo zvrátit utkání ani dlouhá hra bez brankáře.

Elitní tým FBC Liberec tak v tomto kole nenavýšil svůj bodový zisk a propadl se tak na 9.příčku. Před osmou Ostravu se bude moct dostat už příští neděli, kdy svede zápas na SH Dukla Liberec proti FBŠ Hattrick Brno.