20.11.2023 - Redakce

Liberec má z ostravského víkendu pouze bod!

Vstup do Livesport Superligy po reprezentační pauze se mužům FBC Liberec nepovedl. Proti Vítkovicím neměli svěřenci Petra Kološe a Matěje Klucha šanci a pouze v jeden získaný bod přetavili utkání s FBC Liberec. Více v naší reportáži.

1. SC TEMPISH Vítkovice - FBC Liberec 14:5 (6:0, 5:1, 3:4)

Vítkovice se s Libercem nemazaly a hned v první periodě si vytvořily drtivý šestibrankový náskok. Ten se hostům už jen těžko dorovnával a první trefu si připsali až za stavu 0:10. Rytíři ale i tak pokračovali ve střelecké chuti a postupně zvyšovali své vedení. Skóre se nakonec zastavilo až na číslovkách 14:5 a diváky by mohl tento výsledek šokovat, neboť šlo o souboj druhého a čtvrtého celku superligové tabulky. Ostravský kádr si ale se svým hůře postaveným soupeřem poradil zcela bez problémů a bere tak zasloužené body. Jedním z pozitivních věcí může být návrat Radka Valeše do sestavy FBC Liberec.

FBC Liberec – FBC ČPP Bystroň Group Ostrava 7:8pn (3:2, 2:2, 2:3 – 0:0)

Obří drama se uskutečnilo v Liberci, kteří bojovali s Ostravou. Domácí hráči sice vyhráli první třetinu, FBC si však následně vzalo vedení a Severočeši museli znovu reagovat. Měření sil nabídlo ještě další změny skóre z obou stran a po remízové trefě Marka Korycha na 7:7 se šlo do prodloužení. Ani v bonusové části ale rozhodnutí nepadlo, a tak se výsledek přiklonil ve prospěch hostů až v nájezdech. Klíčovou branku dal ostravský Lukáš Pešat, díky němuž hosté utnuli sérii šesti porážek.

K dalšímu střetnutí nastoupí muži FBC Liberec v neděli 26.11., kdy nastoupí v pražské UNYP Areně k zápasu proti FBŠ Bohemians. Úvodní buly je naplánováno na 18:00. Toto utkání bude zároveň poslední zápasem první poloviny základní části Livesport Superligy.

Ohlasy: odkaz zde
Fotogalerie: odkaz zde