Preview k zápasu
21.09.2021 - Redakce

Liberec hostí Tatran. Vyzraje na první tým tabulky?

Ve čtvrtém kole Livesport Superligy přivítají muži FBC Liberec tým s největší formou. Pod Ještěd přijede pražský Tatran Střešovice, který zatím vládne Livesport Superlize. Podaří se zastavit mladý tým ze Střešovic? Připíše si Liberec první domácí výhru?

FBC Liberec (1-0-0-2)
Úvodní zápasy mají Severočeši za sebou. Po úvodní vysoké porážce s Mladou Boleslaví hrál tým kapitána Jana Baudische o body s pražskou Spartou. Tento duel skončil těsnou porážkou v poměru 2:4. O 2 dny později muži konečně získali první tři body, když po jasné první třetině ovládli duel s SKV.
V týmové produktivitě vévodí pětibodový Prokop Ferdan, těsně ho pronásledují Kopecký s Valešem. Brankář Petr Chlad prozatím vždy dostal prostor v brankovišti. Uvidíme zda-li tentokrát dostane šanci posila Jakub Levínský.

Tatran Střešovice (3-0-0-0)
Vedoucí celek celé florbalové soutěže zatím společně s FbŠ Bohemians neztratil ani bod. Tříbodové zisky si připsal s týmem SKV, Českou Lípou i ostravským FBC. Ve zmiňovaných třech utkáních obdržel Tatran pouze 10 branek, což ukazuje, že na obranu v čele s reprezentanty Němečkem, Sládečkem a Pánkem je velký spoleh.
V útoku řádí letní posila Marek Beneš, který zapsal 13 bodů za 5 branek a 8 asistencí. Zdatně mu sekunduje navrátilec ze švýcarské NLA David Šimek. V bráně zatím vždy dostal přednost Lukáš Kříž, který odchytal všech 180 minut. Poprvé od letního přesunu se vrátí do Liberec odchovanec Martin Čermák, tentokrát v dresu pražského soupeře.

Zajímavost
Poslední utkání v Livesport Superlize dokázal Liberec vyhrát v prodloužení. Bude zajímavé sledovat jestli na tento fakt naváže.

Shrnutí
Domácí tým čeká velmi náročné utkání proti ambiciózní celku z Prahy. Podaří se Liberci vyzrát na vedoucí celek nebo si Tatran Střešovice upevní svoji pozici na čele Superligy? Utkání začíná v neděli už ve 14:00 a všichni jste zváni do hlediště haly Dukla.

HALA: SH DUKLA LIBEREC
DATUM: 26.9.2021
ČAS: 14:00

VSTUPNÉ: 50,- Kč
Důchodci a předškolní děti: zdarma
Permanentní vstupenka: zdarma