Preview k zápasu
20.10.2017 - Redakce

Liberec chce získat 3 body. V cestě stojí FBC Ostrava

9. kolo Tipsport Superligy nabídne utkání mezi FBC Liberec a FBC ČPP Bystroň Group Ostrava. Liberečtí hráči po dvou neúspěšných zápasech budou chtít bodovat. V cestě jim stojí soupeř, proti kterýmu loni nedokázali vyhrát.

FBC Liberec (1-1-2-4)

FBC Liberec se v minulém zápase představilo na palubovce lídra Tipsport Superligy. S 1. SC TEMPISH Vítkovice sehrálo výsledkově vyrovnaný zápas. K zisku bodů chyběla jediná branka a prohra 10:9 znamenala, že si muži nedokázali odvést ani bod. O výsledku rozhodla především druhá třetina, kterou soupeř vyhrál 8:4.

V zápase zazářil Radek Valeš, který zaznamenal celkem 5 bodů (4+1) a celkově navýšil svůj zisk na 16 kanadských bodů. V závěsu mu konkuruje duo Petr Salát, Lukáš Veselý. V brankovišti se letos ukázali všichni tři brankáři, bude zajímavé sledovat na koho ukáže Zdeněk Skružný tentokrát.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava (2-0-0-5)

FBC Ostrava si start do letošního ročníku představovala úplně odlišně. V prozatímní sezoně vyhrála pouze 2 zápasy a v tabulce ji najdeme za klubem FBC Liberec. Ostravské FBC si v posledních dvou zápasech neporadilo s pražskými celky. Postupně nezvládli zápas s ACEMA Sparta Praha a FBŠ Bohemians.

Tým z Ostravy stejně jako v minulé sezoně spoléhá hlavně na Dominika Eichnera. Útočnou sílu představu i nová předsezonní akvizice Jakub Mendrek. Oba dohromady nastřádali 19 bodů. Výraznou osobnost znamená i Jan Daniš, navrátilec ze zahraničního angažmá. V minulých dnech proběhlo odvolání hlavního trenéra Martina Smetáka. Roli hlavního trenéra převzal Michal Trunkát.

Shrnutí

Utkání bude soubojem sousedů v tabulce pohybující se na nepostupových místech do play off. Pokud bude chtít FBC Liberec pomýšlet na bodový zisk, bude se muset vyvarovat herního výpadku v určitých částech zápasu. Dokáží muži obrat ostravského soupeře a získat poprvé v sezoně plný bodový zisk v domácím prostředí? To se dozvíme tuto neděli.


FBC Liberec vs. FBC ČPP Bystroň Group Ostrava, 22.10.2017 v 18:00, SH Dukla Liberec