Aktuální zprávy
22.11.2023 - Redakce

Liberec čeká domácí výzva v podobě Mladé Boleslavi

Do druhé poloviny Livesport Superligy vstoupí muži FBC Liberec domácím utkáním proti Mladé Boleslavi. Utkání začíná tradičně na hale Dukla v 15:00. Podaří se mužům FBC Liberec přelstít svého rivala a protrhnout sérii tří proher v řadě?

Základní informace:

Kdy: 3.12.2023 (doma)
Kde: SH Dukla Liberec
Čas: 15:00
Video: odkaz zde
Vstupenky na domácí utkání: odkaz zde
Matchcenter a on-line přenos na ceskyflorbal.cz

Představení týmů

Po první polovině základní části Livesport Superligy dělí oba celky 7 bodů. Domácí Liberec je se ziskem 23 bodů na šesté příčce. Mladá Boleslav nasbírala 30 bodů a je celkově třetí. Mladoboleslavští florbalisté drží sérii tří výher v řadě. Po prohře s Vítkovicemi (11:8) si poradili nejprve s Ostravou, Bohemians a SKV. Tým z města automobilů je suverenní v počtu vstřelených branek. V současní chvíli drží průměr 11 branek na zápas! To se promítá i do kanadského bodování, kdy celkem 13 hráčů má 10 a více bodů. Nejproduktivnějším hráčem je letní posila a český reprezentant Adam Delong, za ním je Milan Tomašík. V brance i nadále vládne brankářská jednička Lukáš Bauer. 

Liberecký celek v posledních zápasech začal trochu strádat. Po listopadové výhře nad Pardubicemi získal už pouze bod za prohru na nájezdy proti Ostravě. Ve dvou zápasech si odnesl prohru s FBŠ Bohemians a Vítkovicemi. I tak lze z pohledu FBC Liberec hodnotit první polovinu pozitivně, protože se nachází nad všemi hlavními rivaly a drží i šestou pozici, která zaručuje přímý postup do play-off. 


Koho sledovat

V dresu soupeře se rozhodně vyplatí sledovat obránce Patrika Suchánka, který zažil po několika letech návrat do reprezentačního dresu. Současně Suchánek několik let působil ve švédské nejvyšší soutěži a získal mistrovské tituly s Vítkovicemi i Mladou Boleslaví. V dresu Liberec budou mířit oči diváky zejména na Marka Korycha a Michala Fišeru, kteří do Liberce dorazili v letní přestávce.

Shrnutí

Liberec dokázal porazit Mladou Boleslav naposledy v roce 2011/2012, kdy dokázal vyhrál v prodloužení. Podaří se Liberci v prvním prosincovém utkání prolomit tuto nepříznivou sérii? To zjistíme už v neděli 3.12. na hale Dukla Liberec.