Rozhovory
03.03.2023 - Redakce

Lea Veselská: Rekonvalescence byla obtížná. Na play-down se ale těším.

V klubu FBC Liberec působí Lea Veselská již desátým rokem. Během této doby si postupně prošla celou strukturou od žákyň, skrze dorostenky a juniorky, kde se její kariéra na pár let musela kvůli zranění pozastavit. Jak je na tom po návratu na hřiště a věří týmu v sérii play-down?

Popiš nám, jaké komplikace tě potkaly a proč se nakonec tvá pauza musela protáhnout na téměř 3 roky?
Na začátku listopadu v roce 2019 jsem si při zápase vyhodila koleno. Po první operaci neproběhla rekonvalescence podle plánu a musela jsem jít na druhou operaci. Když jsem začínala znovu cvičit a běhat jsem zjistila, že se něco děje s kotníkem a proto jsem musela jít na další operaci.

Jakým způsobem proběhla tvá léčba, prošla jsi nějakou speciální rehabilitací nebo přípravou?
Léčba trvala příliš dlouho, nebylo to jednoduché, protože jsem musela dělat všechno od začátku (od chození - po běhání). Neřekla bych, že jsem měla speciální rehabilitaci, ale prošla jsem rehabilitací 3x. Úplná ohebnost se mi už nevrátila a také pořád cítím, že moje noha nemaká (není na tom stejně jako ta druhá) tak, jako ta druhá.

Rekonvalescenci jsi ale úspěšně zvládla a v průběhu této sezóny jsi přidala své první starty v nejvyšší lize žen. Jaké to pro tebe bylo po takové době hrát a rovnou tu nejvyšší možnou soutěž?
Je to pro mě těžké, nebudu lhát. Jak po psychické, tak po fyzické stránce. Nezvládám věci, které pro mě byli před 3 lety jednoduché, a také se do toho nemůžu dostat. Vím, že po takové pauze to chce čas, ale zatím nevidím žádné zlepšení.

Tým se od tvých posledních odehraných zápasů v juniorkách jistě obměnil, základ včetně trenérů ale zůstal stejný, jaký pro tebe tedy byl návrat do kolektivu a jak se v týmu cítíš?
V době kdy jsem nemohla trénovat, jsem se snažila chodit na tréninky, takže jsem ty malé změny ani tak nepociťovala, protože jsem byla stále zapojena do kolektivu. V týmu panuje dobrá atmosféra, přijde mi, že se skoro nic nezměnilo.

Od mládežnických let nosíš na dresu číslo 15. Má pro tebe číslo nějaký hlubší význam?
V mladších žákyních jsme si půjčovaly dresy a já si zrovna vytáhla číslo 15 a od té doby mi to zůstalo.

Ve volném čase se věnuješ i trénování dětí. Vnímáš v tom nějaký přínos pro tvoji hru?
Neřekla bych, že to má nějaký přínos do mé hry, ale v osobním rozvoji určitě ano.

Minulý víkend jste odehrály posledí utkání základní části, které sice nekončilo ziskem bodů, herně bylo ale velmi vydařené. Jak se ti proti Bohemians hrálo a jak hodnotíš toto utkání?
Utkání proti Bohemians hodnotím pozitivně, protože se nám dařilo jak v útočné tak i v obranné fázi. Do příštích utkání se musíme vyvarovat výpadkům, které se staly i v tomto zápase.

Jak již bylo zmíněno, toto utkání ukončilo základní část extraligy žen. Jak celou část hodnotíš? Naplnily se tvé očekávání a cíle?
Základní část extraligy hodnotím kladně. Máme mladý tým, který se pořád zlepšuje a těším se na naše další úspěchy.

Tuto sobotu už ale začíná play-down, tedy, jak se říká - úplně nová soutěž, která pro vás začne s pražským celkem Panthers. Jak se na tuto část sezóny těšíš a co od ní očekáváš?
Nemůžu se dočkat a očekávám, že dokážeme všem, že do nejvyšší ligy právem patříme.

První dvě kola play-down se odehrají tento víkend a to v domácím prostředí. Na co bys diváky pozvala?
Fanoušky bych chtěla pozvat na kvalitní florbalové utkání ve vysokém tempu.

O víkendu se rozběhnou všechny série nadstavbových částí. I proto jsme pro Vás připravili kompletního průvodce naším play-off a v případě Crazy girls play-down víkendem. Více zde: odkaz