Aktuální zprávy
06.11.2023 - Redakce

Karolína Klubalová nominována na MS žen!

Česká reprezentace žen zná svoji nominaci na MS žen, které se uskuteční v asijské zemi Singapur. Úvodní den světového šampionátu žen je naplánovan na 2. prosince a zápolení nejlepších reprezentačních výběrů potrvá do 10. prosince.

V dvacetičlené nominaci hlavního trenéra Lukáše Procházky je i jedno překvapivé jméno. Svoji premiérovou účast si na MS připíše i liberecká odchovankyně Karolína Klubalová, která se tak stane nejmladší členkou týmu. "Z nominace jsem byla velice překvapená, ale hlavně ohromně ráda, jsem šťastná, že mám možnost nasbírat spoustu nových a určitě užitečných zkušeností. Byla to znovu ohromná lavina štěstí. A samozřejmě se budu snažit vydat to nejlepší co ve mně je," říká k nominaci mladá liberecká hráčka. 

Klubalová neprožije premiéru jen na MS, ale taky v ženské reprezentaci, protože se jedná o její premiérovou akci s ženským týmem. Za sebou má už jedno MS s juniorskou kategorií a i několik Euro Floorball Tour. V letošní průlomové sezoně začíná i snový start v ČEZ Extralze, který ji zřejmě vynesl pozvánku na zmiňované MS. V premiérových 7 zápasech v nejvyšší ženské soutěži si připsala 18 bodů a je na mezi první pěticí kanadského bodování. "Vstoupila skvěle do sezony v klubu a po tom, co jsme viděli její výkony teď v Turku, jsme se rozhodli ji nominovat. Potřebujeme univerzální hráčku s takovým mindsetem a nastavením, jaké má. Myslím si, že týmu může dodat ten poslední chybějící element, řekněme, zdravé drzosti a možná trochu nesvázanosti," komentuje Procházka volbu hráčky, která v závěru šampionátu oslaví sedmnácté narozeniny.

Více o nominaci najdete zde: odkaz