Rozhovory
04.12.2023 - Redakce

Kapitán Wiener: Jsme na našem bodovém plánu.

Nejprve pěti brankami pomohl porazit Mladou Boleslav a o dva dny později dovedl svůj tým i k vítězství nad Českou Lípou. Jak vnímá uplynulé zápasy a co řekl k povedeným utkáním? Více v našem rozhovoru.

Jak jste si v týmu zhodnotili první polovinu sezony?
My první půlku sezony v týmu hodnotíme velmi pozitivně. Jsme v podstatě na našem plánu, který jsme si s týmem před sezonou schválili. Ale nutno říci, že v posledních utkání s Ostravou, Vítkovicemi a Bohemians naše forma nebyla ideální, takže jsme si to vyhodnotli tak, že musíme na hodně věcech zapracovat včetně naší obrany.

Nicméně za sebou máte další dvě utkání nad rámec první poloviny sezony. Nejprve jste zaskočili Mladou Boleslav. Jaké to bylo utkání?
My jsme od začátku hráli s maximálním nasazením, která nás dostalo do zápasu. Myslím si, že nás Mladá Boleslav i trochu podcenila, čehož jsme dokázali využít hlavně ve druhé třetině a získat si tak velký brankový náskok, který jsme v závěru dokázali uhájit.

Mladou Boleslav jste porazili po 12 letech, jaká byla nálada v kabině?
Určitě byla velká euforie, kterou jsme si užili. Je to ukázka toho, že tyhle týmy můžeme porážet ještě více pravidelněji.

Naopak v České Lípě jste si vyzkoušeli roli favorita, protože mezi celky byl v tabulce rozdíl 10 bodů. Hra ale úplně jednoznačná nebyla, že?
Bylo to zvláštní utkání, do kterého jsme vstoupili vlažně, ale i přes náš vstup svítilo po první třetině pozitivní skóre 4:2. To se promítlo i ve druhé třetině, kde jsme byli pod neustálým tlakem a uklidnily nás až slepené branky v polovině třetí třetiny. Závěr utkání byl vypjatý, ale zvládli jsme ho s přehledem.

Platí pořád, že hlavním cílem pro muže FBC Liberec je předkolo play-off?
Zatím se naše plány nemění. Budu se jenom opakovat. Máme vytyčené měsíční bodové cíle na jednotlivé měsíce. Po konci základní části uvidíme, jaká bude naše pozice v tabulce a na jaké umístění to bude stačit.

Nyní Vás čeká v Livesport Superlize téměř dvoutýdenní pauza. Jak se těšíš na nadcházející charitativní utkání s Tatranem Střešovice?
Nejprve musíme říct, že nás čeká pohárové utkání utkání s Pardubicemi, takže určitě nevypadneme se zápasového rytmu. V prvním utkání jsme Tatran Střešovice dokázali zaskočit, takže se budeme muset vypořádat i s tím, že nám to bude chtít vrátit. Abych se vrátil k otázce, na zápas se těším. Motivujeme mě hrát proti nejlepším celkům v České republice.

Na co by jsi chtěl diváky pozvat?
Určitě nás čeká další ofenzivní utkání. Tatran Střešovice má v tuhle chvíli dobrou formu, což potvrdil postupem do finále Champions cupu. Naopak my jsme v sezoně získali doma 19 bodů z 21 možných, takže rozhodně uděláme všechno proto, abychom získali další body.

"Máme vytyčené měsíční bodové cíle na jednotlivé měsíce. Po konci základní části uvidíme, jaká bude naše pozice v tabulce a na jaké umístění to bude stačit."