20.03.2018 - Redakce

Juniorům končí sezóna. Otrokovicím podlehli v tie-breaku!

Junioři se o víkendu představili v opravách play-off. Prvním soupeřem byli otrokovičtí Panteři. Neznámí soupeř, se kterým se junioři ani jednou nepotkali. Dvě utkání nerozhodly - každý celek si připsal jedno vítězství. O postupujícím nakonec rozhodl až tie-break. V něm byli šťastnější Otrokovice.

1. zápas: FBC Liberec vs. Panthers Otrokovice 2:10 (2:4, 0:2, 0:4)

V prvním zápase oprav play-off nás čekal soupeř z Otrokovic. Do zápasu vstoupili junioři FBC lépe, ale z vytvořených šancí neproměnili ani jednu branku. V 6. minutě skóre otevřeli hosté a pár vteřin na to navýšili svůj náskok na 2:0. V 16. minutě se soupeři podařilo vsítit dva slepené góly a zvýšit tak svůj náskok na 4:0. V 18. minutě se za domácí prosadil Bartoš a chvíli na to na něj navázal Šorm. Do šaten jsme tak odcházeli za stavu 2:4.

Ve druhé třetině jsme bohužel nedokázali navázat na dobrý konec 1. třetiny, naopak soupeř své vedení v 7. minutě navýšil. Tato třetina patřila spíše hostům, kteří tlačili na branku domácích. Jejich tlak jim nakonec v 17. minutě přinesl další gól. Ve 3. třetině se domácí snažili s výsledkem něco udělat, avšak branku se jim vstřelit nepodařilo. Otevřená obrana a několik chyb znamenalo další 4 branky do naší sítě. Otrokovice zbytek utkání kontrolovaly a dokráčely si tak pro první vítězství v sérii.

2. zápas: Panthers Otrokovice vs. FBC Liberec 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Po velmi brzkém vstávání čekala hráče FBC Liberec skoro pětihodinová cesta do vzdáleného Zlína, kde měli podruhé změřit síly se skoro domácími Otrokovicemi. Liberečtí junioři si byli vědomi toho, že to může být jejich poslední utkání sezóny. Celý tým se před zápasem pečlivě soustředil, aby předvedl ten nejlepší výkon. Když hostující tým vycházel z šatny, byl to úplně jiný tým, než který nastupoval do předchozího zápasu.

Na začátku zápasu byli liberečtí výrazně lepším týmem než Otrokovice, i prestože FBC poprvé inkasovalo již ve čtvrté minutě. Tento nešťastný gól nakopl FBC ještě k lepšímu výkonu, ale stále se nepodařilo dostat míček za otrokovického brankáře. Zápas se začínal přiostřovat. Na hřišti se začínaly objevovat zákroky na hraně pravidel. Rozhodčí správně poslali domácí dvakrát na trestnou lavici, ale bohužel liberečtí pohrdli velkými šancemi na srovnání.

Ve druhé třetině se liberečtí snažili hrát svoji hru - nikam se nehnat a hlavně neudělat zásadní chybu. Jedna taková chyba se naskytla přesně v polovině zápasu a už to bylo 2:0 pro domácí Otrokovice. Na hře Liberce nebylo co vytknout, ale stále se nemohli prosadit. Místy se objevovaly rychlé a nebezpečné protiútoky domácích, ve kterých podržel liberecké výborně chytající brankář Král.

Ve třetí třetině přežil oslabení i Liberec a pustil se do soupeře. Po parádní akci Liberce se prosadil David Šklíba. Zbývalo do konce osm minut. V 55. minutě se prosadil z dorážky Jaroš a srovnal stav zápasu na 2:2. O minutu později se prosadil Ševčík a byl konec. Liberec vyhrál 3:2.

Panthers Otrokovice vs. FBC Liberec 2:1pp.

Po desetiminutové přestávce se hrála ještě jedna třetina, aby se určilo, kdo vyhrál. Bylo to velmi náročné a síly docházely. Jako první se prosadili hráči Otrokovic, ale s odpovědí přišel opět Šklíba. Šlo se do prodloužení, kde byli šťastnější domácí hráči. I přes velký obrat, který přišel ve třetí třetiny se juniorům FBC nepodařilo Otrokovice přetlačit. V Otrokovicích jim skončila velmi náročná sezóna.