21.11.2017 - Redakce

Junioři v přestřelce podlehli Spartě

KB ligy juniorů pokračoval 19.11. a liberečtí junioři hostili na své domácí palubovce pražskou Spartu. V divokém zápase, kde padlo 18 branek, byli nakonec šťastnější sparťané. Za vítězství 10:8 bral všechny body hostující tým.

FBC Liberec vs. Acema Sparta Praha UNYP

Hra začala ve vysokém tempu. Liberec hrál na míčku a Sparta napadala. Po pěti minutách se Liberec dostal do vedení zásluhou Adama Balatky. Liberec se stal rázem lepším týmem na hřišti a dostával se do šancí. Před koncem třetí třetiny se po spoustě faulů od Sparty naštval Martin Čermák a zanadával si pro sebe, bohužel byl vyloučen za nesportovní chování.

Na začátku druhé třetiny byl Liberec v dalším oslabení v kterém bohužel inkasoval gól. Sparta začala lépe hrát a tak dostala do Liberecké branky další dva góly, na které za dvě minuty odpověděl Jan Jaroš a snížil na 2:3. Po těchto gólech se začali hlásit o slovo rozhodčí, a tak začalo jedno vyloučení za druhým díky kterému oba týmy zvyšovaly své skóre. Na konci druhé třetiny bylo skóre nepříznivé pro Liberec 4:5.

Hned po 13 vteřinách třetí třetiny Jan Jaroš vyrovnal a Liberec se mohl radovat, bohužel né moc dlouho, jelikož přišlo spoustu dalších vyloučení. Po těchto přesilovkách a hře 4 na 4 bylo skóre 5:7 pro Spartu. Sparta přidala Liberci ještě další dva góly. Poté už byli všichni nejlepší střelci Liberce unavení, a tak se dotoho vložil Ondřej Šorm a Matěj Ševčík kteří dali oba dva svou první branku v juniorech. Bohužel pro Liberec už skórovaly oba týmy jenom jednou a pro Liberec to znamenalo prohru 8:10.