06.03.2017 - Redakce

Junioří stále ovládají 2.ligu

Florbal Sokolov vs. FBC Liberec 3:11 (0:2, 1:4, 2:5)

Do vzdáleného Tachova vyrazili liberečtí junioři ve dvanáctičlenné sestavě včetně dvou dorostenců. Jak bývá s této lize zvykem ani tato hala neposkytuje rovný florbalový povrch, což zapříčinilo většímu brankovému rozdílu.
Z předešlého zápasu, kdy proti nám hrál Sokolov osobní obranu po celém hřišti, jsme byli připraveni na obdobnou situaci. Avšak soupeř zvolil jinou taktiku bránění a my jsme mohli víc kombinovat. Už v druhé minutě jsme po přesné střele Blechy šli do vedení. Skóre jsme navýšili na 0:2 a ještě si před první sirénou vybojovali přesilovku.
O přestávce jsme si jasně řekli, jak přesilovou hru zahrát a už ve 20. sekundě jsme z toho těžili gólem. Celý zápas nás provázely ztráty míčku ve středním pásmu, z čehož plynuly jediné šance soupeřů, které však golman Janota likvidoval. V průběhu třetiny jsme skóre navyšovali až se zastavilo na 1:6.
V závěrečné periodě jsme už měli zápas ve svých rukou, i přes drobná zaváhání jsme si došli pro vítězství 3:11.

Kanadské body: Štěpán 3+1, Balatka 1+3, Šklíba 2+1, Rais 1+2, Maňák 1+1, Bohuslav 1+0, Blecha 1+0, Jaroš 1+0

FBC Liberec vs. DDM Stod 8:2 (1:1, 5:1, 2:0)

Ve druhém utkání nás čekal náš neoblíbený soupeř DDM Stod, který se vyznačuje osobní obranou za jakýchkoliv okolností. Úvod do zápasu se nám povedl na výbornou. Hned ve 3. minutě jsme vstřelili první gól. Celý zbytek třetiny jsme se těžko prosazovali proti nepříjemné obraně. Náš soupeř navíc dokázal srovnat a po 1. třetině byl stav nerozhodný 1:1.

Do 2. třetiny nastoupil Stod velmi agresivně. Během 5ti minut jsme byli obdařeni hned třemi přesilovkami. Za zmínku stojí likvidační zákrok na J. Raise, který po zranění pánve, bohužel, zápas nedohrál. Díky přesilovkám a jasnou herní převahou jsme svůj náskok navýšili na konečných 6:2 po 2. třetině.

Polední dějství jsme si jasně pohlídali. Stod víceméně odmítal hrát aktivnější hru, a tak jsme drželi míček na našich čepelích a soupeře jsme k němu pouštěli pouze ojediněle. Přidali jsme další dva přesné zásahy. Poslední gól na konečných 8:2 si připsal premiérovým gólem v juniorské lize dorostenec Lukas Krejčí.

Kanadské body: Balatka (3+1), Štěpán (1+2), Šklíba (1+2), Pospíšil (2+0), Ševčík (1+0), Klucho (0+1)

Komentář trenéra Ježka: ,,V utkáních jsme dobře drželi taktické pokyny a ty dokázali zúročit. Oba soupeře jsme dobře znali a byli na ně připraveny. Bohužel musím říct, že v této souteži hra některých soupeřů nevypadá jako florbal, ale spíš jako hra na babu.“