19.11.2018 - Redakce

Junioři přivezli z Pardubic 2 body

V sobotu 17. 11., v Den boje za svobodu a demokracii, vyrazili liberečtí junioři bojovat do tréninkové haly pardubických Sokolů v rámci 4. kola nadstavbové skupiny A. Vinou kolize s dorosteneckou soutěží nastoupili k zápasu pouze s 11 hráči v poli, kteří však podali povedený výkon.

FBC Liberec – Sokol Pardubice 6:5 po prodloužení (3:3,2:0,0:2,1:0)
Liberec měl skvělý vstup do utkání a po několika neproměněných šancích vsítil v desáté minutě zaslouženou vedoucí branku Čermák, kterého našel přihrávkou po pěkném průniku zpoza branky Stránský. Necelou minutu nato si zpracoval Lhotovu krosovou přihrávku vzduchem Matušů a pěknou střelou navýšil vedení. 18 vteřin od následné rozehry poslal Liberec do tříbrankového vedení Ballaty a na drama to nevypadalo. Pardubice se však třemi slepenými góly vrátily do zápasu a druhá třetina tak začínala za vyrovnaného stavu. V ní se po dvou povedených přihrávkách Trčky trefili Stránský a Pšenička a do třetí třetiny šel tedy Liberec se zaslouženým dvougólovým náskokem. Pardubice se však podruhé v zápasu dotáhly a zápas tak muselo rozhodnout nastavení. V něm se při power play domácích zmocnil míčku Čermák a z poloviny hřiště zamířil přesně do prázdné branky.

Komentář trenéra Matěje Klucha: Dvě třetiny velmi dobrý výkon. V poslední části měli více ze hry domácí. Nakonec, myslím si spravedlivá dělba bodů i s extra bodem pro nás.
Branky Liberce: 9:15 Čermák (Stránský), 10:11 Matušů (Lhota), 10:29 Ballaty (Stránský), 25:47 Stránský (Trčka), 27:53 PP Pšenička (Trčka), 61:10 Čermák

Sestava: Král – Čermák, Ballaty, Trčka, Pšenička, Stránský, Matušů, Lhota, Krejčí, Šorm, Bartoš, Pěnička