17.09.2018 - Redakce

Junioři připsali proti Chomutovu tři body!

KB Liga juniorů pokračovala o víkendu 3. kolem. FBC Liberec se střetlo s celkem Florbal Chomutov. Po poměrně jasném průběhu utkání s liberečtí připsali další tři body do tabulky.

FBC Liberec vs. Florbal Chomutov 7:3

Do utkaní s Chomutovem vstoupili junioři FBC Liberec velmi aktivně. Bohužel se v 5. minutě nechal vyloučit Stránský a tlak byl pryč. Naštěstí Chomutov přesilovku nevyužil. První branku zápasu vstřelil Ondřej Bartoš 9. minutě, kdy mu pozici připravil Daníček. Na konci první třetiny se dokázal prosadit Trčka, který uklízel do prázdné branky. Stav po první třetině byl 2:0.

Ihned po začátku prostřední části Liberec připsal další branku a rázem vedl na 3:0. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a nulu na liberecké straně držel brankář Král. Když v 26. minutě jistě zakončil samostatný nájezd Čermák vypadalo to s Libercem parádně. Na konci druhé třetiny vstřelil Chomutov první gól a snížil na 4:1.

Závěrečná třetina nejdříve přinesla další dvě branky pro juniory Liberce, prosadil se ze středu Jaroš a Pšenička. Následně diváci mohli vidět několik vyloučení a přesilovku 5 na 3 z pohledu černobílých, ta nebyla využita. Když znovu Trčka poslal míček do branky, svítilo na tabuli skóre 7:1. V závěru zápasu ještě Florbal Chomutov zahrozil, když vstřelil dvě branky. Na vítězství FBC Liberec se nic nezměnilo a tři body zůstali zaslouženě pod Ještědem.