13.02.2019 - Redakce

Junioři přetlačili Pardubice. Blíží se play-off!

Velmi zajímavou přestřelku si v rámci 15. kola KB ligy juniorů přichystali junioři FBC Liberec a Sokolu Pardubice. Úspěšnější byli v prodloužení domácí a mohli se radovat ze zisku dvou bodů.

FBC Liberec vs. Sokol Pardubice 11:10p (2:3,5:2,3:5)

Celé utkání se neslo vždy v duchu, že jeden tým byl lepší a ten druhý jen přihlížel hře. Pardubice do zápasu slušně vstoupili a brzy vedli 2:0. Nejvíce problému nám dělaly rozehrávky soupeře, po které se hladce dostával do zakončení. Dvěmi slepenými góly jsme se v sice dostali do zápasu, ale těsně před koncem jsme opět hloupě inkasovali.

Do druhé třetiny jsme chtěli hlavně zlepšit hru na míčku a aktivitu. To se nám po většinu času dařilo. Dokázali jsme diktovat tempo hry a střílet z nebezpečných pozic. Od stavu 2:4 až do času konce druhé periody jsme byli lepším týmem. Mohla nás mrzet jen neproměněná přesilová hra, kterou jsme sehráli skvěle, ale gól v ní nedali.

Do poslední třetiny jsme šli s vedením o dvě branky 7:5. Skóre vypadalo pozitivně, celou třetinu jsme vedli a měli jedno přečíslení za druhým. Branky jsme však už přidávali jen sporadicky a z vyložených šancí byli spíše góly z přečíslení podle hříčky „nedáš, dostaneš“. Na konci třetiny soupeř využil přesilovou hru a vzápětí vstřelil branku i ve hře s odvolaným brankářem, kde srovnal branky na 10:10.

Šlo se tedy do prodloužení. Po vyhraném buly jsme šli ihned do hry 4 proti 3, kde jsem dlouho připravovali finální střelu. Ta přišla 41 sekund od začátku prodloužení a patřila mezi ty nechytatelné. Brali jsme tedy dva body, které byli zasloužené. O něco lepší jsme byli, ale soupeř hrál rovněž slušně.

"Začátek vlažný, potom přišlo určité zlepšení. Celkově to byla hra velkých výkyvů. Chvilku super, chvilku otřesné. Juniorský florbal. Zlepšili jsme návraty a pohyb ve hře s balónkem. Do příště zlepšíme doufám i obrannou činnost. Díky soupeři za fér utkání," komentoval utkání hlavní trenér Petr Salát.