03.10.2017 - Redakce

Junioři postupují mezi nejlepších 12 týmu KB ligy

Liberecké juniory čekalo severské derby proti Florbal Ústí na domácí půdě. V sobotu se utkali s týmem VŠO Florbal Chodov a v neděli dovršili úvodní část zápasem na Kladně.

FBC Liberec – Florbal Ústí 6:5 (4:3, 1:1, 1:1)

Začátek zápasu byl velmi útočný a pro diváka určitě zajímavý. Lépe začali hosté, kteří již ve druhé minutě otevřeli skóre. Liberečtí junioři odpověděli třemi rychlými góly, ale vzápětí lehce polevili a obdrželi dva. Hlavně díky první liberecké pětici a výborně chytajícímu brankáři skončila první třetina za stavu 4:3 pro domácí FBC.

Ve druhé třetině jsme mohli vidět mnoho menších nepřesností, špatných přihrávek a spoustu neproměněných šancí na obou stranách. Hra byla celkem poklidná, oba týmy nechtěly udělat chybu. Liberečtí vyvíjeli drtivý tlak, jen tomu chyběl gól a přesně v polovině zápasu se potvrdilo pravidlo – nedáš, dostaneš. Zápas byl tedy vyrovnaný. Po pěti minutách se domácí ujímali vedení po krásné akci, když Balatka přesně nahrával Štěpánovi, který ze středu hřiště proměnil.

Ve třetí třetině se namotivované Ústí dočkalo a znovu srovnalo. Šlo do tuhého a začalo se faulovat. Jako první si na trestnou lavici šel sednout hostující juniorský reprezentant Dominik Beneš za zablokování hokejky. Hrála se přesilová hra, kterou využil Martin Čermák. Stav na tabuli ukazoval 6:5 pro domácí FBC Liberec, který se ze všech sil bránil přesilovce Ústí a úspěšně. Po dalším faulu ústeckého hráče, jel liberecký hráč nájezd, ale bohužel neproměnil. V posledních minutách odvolalo Ústí svého brankáře a šlo na libereckou bránu v šesti. Domácí brankář Král vytáhl minimálně tři životní zákroky za minutu a hlavně díky němu Liberec udržel tři body.

Branky: 2x Balatka, Šklíba, Jaroš, Štěpán, Čermák

FBC Liberec x VŠO Florbal Chodov 3 : 12 ( 2:5, 1:4, 0:3 )

Začátek zápasu vyšel lépe hráčům z Chodova, kteří ve 4. minutě otevřeli skóre. Liberec na tuto branku rychle odpověděl a po trefě Filipa Švece vyrovnal na 1:1. Chodov si své vedení brzy vzal zpět a díky třem rychlým brankám odskočil do vedení 4:1. Ve 14. minutě po nahrávce Adama Balatky skóroval Martin Čermák a snížil tak na 2:4. 3 minuty před koncem třetiny se Chodovu podařilo vstřelit další branku a tak jsme šli do šaten za stavu 2:5.

Do 2. třetiny vstoupil opět lépe soupeř a hned v 1. minutě navýšil svůj náskok. V 5. minutě se Liberci naskytla příležitost v podobě 5 minutové přesilové hry. Minutu po začátku trestu se prosadil Tomáš Ballaty a snížil tak na 3:6. To bylo ale bohužel v přesilovce z liberecké strany vše. Chodov ale svůj náskok opět navýšil a při vlastním oslabení vstřelil 2 branky. 5 minut před koncem 3. třetiny se Chodovu podařilo využít přesilovou hru a upravit tak stav na 9:3 po 2. třetině.

Ve 2. minutě 3. třetiny se soupeři podařilo vstřelit další branku a chvíli na to proměnit trestné střílení. I přes několik šancí se Liberci nepodařilo vstřelit branku a to znamenalo že z tohoto utkání odchází bez bodu.

Branky: 1x Švec, 1x Čermák, 1x Ballaty

Kanonýři Kladno x FBC Liberec 5:6 (1:1, 1:3, 3:2)

V šesté minutě padly první dvě trestné minuty a to na obou stranách, když byl v čase 5:18 vyloučen hráč týmu FBC Liberec Lukáš Lhota za sekání a v čase 5:51 Kladenský hráč David Sachr za hru v malém brankovišti, po které následoval nájezd. Ujal se ho Adam Štěpán, ale bohužel neproměnil a v následné hře čtyři na čtyři přišla kladenská odezva. Tomáš Sachr vystřelil ze středu nad nohu Hladíka a ten se marně natahoval po balónku. Kladno tak vedlo 1:0. Následovala poměrně klidná desetiminutovka, po které přišla opět vyloučení. Tentokrát potěšil liberecké fanoušky David Šklíba, který rozvlnil síť a vyrovnal z přesilové hry na 1:1. VZbytek první třetiny se hrálo nahoru dolů s množstvím nevyužitých šancí.

Do druhé části vstoupili aktivněji hosté, když po minutě a půl hry trefil odražený balón pod horní tyč Tomáš Martin Matušů a poslal tak Liberec do vedení 2:1. Reakce Kladna na sebe nenechala dlouho čekat a tak se stalo,že se v čase 24:42 ocitl kladenský Štěpán Merta na středu chvíli nebráněn a střelou do levého rohu branky srovnal skóre. Následovala opět agresivnější fáze, kdy si mohly oba týmy vyzkoušet přesilovku. Kladno jednou, neúspěšně, Liberec dvakrát, druhá byla úspěšná. Balatka v ní našel Štěpána a ten bez větších problému zakončil do odkryté branky domácích. Po chvíli klidnější hry přišlo opět vyloučení na straně Kladna a opět bylo potrestáno. Opět u toho bylo duo Balatka, Štěpán a opět Balatka přihrával a Štěpán skóroval. Po druhé třetině se tak šlo do šaten za stavu 2:4.

Třetí část započala velmi agresivně ze strany Kladna, které se nechtělo vzdát a stále více přitvrzovalo v osobních soubojích, což jim přineslo menší převahu ve střelbě, ovšem všechny zvládal Hladík vychytat a dováděl střelce Kladna k šílenství. Bohužel v čase 48:46 přišlo snížení na 3:4, když se prosadil Sochor a Kladno bylo ihned na koni. Po necelých dvou minutách, ve kterých nepustilo liberecké za půlku, přišel smolný odraz od boty obránce Ševčíka a Kladno se radovalo z vyrovnání na 4:4. Chvíli to vypadalo, že studená sprcha liberecké probudila, ale v čase 55:00 si David Sachr našel místo, natáhl, propálil vše, co mu stálo v cestě, a rozjásal celou halu. Na tabuli svítilo 5:4 a vše nasvědčovalo tomu, že si Kladno výhru pohlídá. Jenže tři minuty před koncem přišlo vyloučení na každé straně, takže se hrálo čtyři na čtyři a Liberec si poté udělal odvoláním brankáře přesilovku pět na čtyři a přineslo to své ovoce. Jaroš dorazil v padesáté deváté minutě odražený balónek, srovnal na 5:5 a na hostující střídačce způsobil radost. Hladík se poté vrátil do branky, aby mohl čelit útoku Kladna, ale Jaroš měl jiné plány. Třicet sekund poté, co vstřelil vyrovnávací branku si našel místo u mantinelu a vyslal směrem na kladenskou síť svůj projektil, který se od břevna odrazil do brány. Liberec tak otočil na 5:6 a toto vedení si udržel zbylých čtyřicet vteřin a odvezl si z Kladna tři body.

Branky: 2x Jaroš, 1x Balatka, 1x Štěpán, 1x Matušů, 1x Šklíba