08.10.2018 - Redakce

Junioři padli v Chomutově

Liberečtí junioři v 8. kole základní skupiny D nedokázali přivézt body z půdy posledního týmu tabulky a připsali si druhou porážku v základní hrací době v sezóně.

Florbal Chomutov vs. FBC Liberec 7:4 (2:0,3:2,2:2)

Z prvního vzájemného duelu odešli vítězně naši junioři, kteří na „Dobině“ zvítězili v poměru 7:3. Ovšem nejednalo se o lehký zápas, Chomutovu navíc v Liberci chyběly některé důležité opory. Tentokrát to bylo naopak a Liberci chyběli především borci z obranných řad. S mnohem větší chutí vstoupili do zápasu domácí a po nedůrazu před naší brankou vstřelili jediné dvě branky v první třetině.

Naši borci byli v úvodu druhé třetiny zřejmě myšlenkami ještě v šatně a nechali si vstřelit další dva laciné góly (jeden z dorážky, druhý po ztrátě z našeho přečíslení 4 na 2). V čase 24:15 se prosadil čerstvý Wiener, který se po přihrávce Ballatyho obtočil kolem obránce a parádně zavěsil. Následně však po další velké hrubici před naší brankou Chomutov navýšil na 5:1. O snížení se ještě ve druhé třetině postaral v přesilovce přesnou střelou Trčka a vykřesal tak naději.

Do třetí třetiny vlétl Liberec náporem a snížil na rozdíl jediné branky. Nejprve využil další „přésu“ Wiener, který tečoval Pšeničkovu střelu. Po něm se dobře uvolnil Jaroš, následně špatně vyřešil přečíslení 4 na 2, jeho střelu od mantinelu však golman pouze vyrazil a Bartoš byl na správném místě. Liberec tlačil svého soupeře, kterého držel ve vedení hlavně skvělý brankář Štěpánek. Kluky ve snaze po vyrovnání pak fatální a zcela zbytečnou chybou necelých pět minut před koncem srazil do kolen Kuba Jaroš, po jehož chybě neměl Král proti dvěma protihráčům šanci… Poslední branku inkasoval Liberec v závěrečné power play.

Opět nás může mrzet především vlažný vstup do zápasu a horší první třetina. Třetí třetina byla stejně jako proti Slavii Plzeň v naší režii, ale čtyřgólové manko se dotahuje špatně…

Liberec nemusí tato porážka nakonec až tolik bolet, ostatní zápasy totiž rozhodly o tom, že si i letos junioři z Podještědí zahrají mezi 12 elitními týmy celé republiky. Ale boje ve skupině skončí až příští víkend, kdy bude Liberec bojovat proti silným Black Angels a Florbal Ústí o to, kolik bodů si přenese do nadstavbové části.