21.03.2017 - Redakce

Junioři ovládli základní část s náskokem 13 bodů

Nabitý víkend čekal liberecké juniory, páteční dohrávkou s FBC Plzeň a v sobotu posledním dvojkolem na domácí palubovce proti FBŠ Slavia Plzeň a FK Hurrican Karlovy Vary, týmem, se kterým jsem ztratili jediné body za remízu 6:6.

FBC Plzeň vs. FBC Liberec 3:8 (1:3, 1:2, 1:3)

Do tohoto zápasu jsme vstoupili dobrou nohou, ale po individuálních chybách jsme dostali první gól v 2:16 na 0:1. Po 3 minutách jsme odpověděli a připsal si gól Kuba Rais asistoval mu David Šklíba v 7 minutě přidal další gól Rais. Aby toho nebylo málo, tak v 11. minutě už Rais zkompletoval hattrick. Ve druhé třetině jsme v 2. minutě dostali gól na 3:2 a po minutě byl vyloučen hráč s číslem 39 David Horáček, ale protivník přesilovou hru nevyužil a po skončení přesilovky přidal další gól na 4:2 Matušů. a v 11 minutě jsme zase skórovali na 5:2 Balatka po nahrávce Šklíby a po 10 vteřinách byl vyloučen z našeho družstva Leksa Tomáš za nedovolené bránění a protivník dostal šanci nájezdem, ale na gólman Mrázek nás podržel, kdy soupeře tak vylekal až se z toho vrátil a nájezd byl ukončen. Tím jsme do třetí třetiny šli s 3 gólovým náskokem. V třetí třetině zase skóroval první soupeř po 1 minutě a 42 vteřinách na 5:3 ale to se nelíbilo Romanovi Maňákovi a po 2 minutách skóroval na 6:3. V 9. minutě byl vyloučen hráč protivníka a v 10. minutě skóroval Štěpán. Poté byl vyloučen hráč našeho družstva Adam Balatka za nesportovní chování, kdy odpálil balónek směrem k přestupku, ale dle slov rozhodčího ho střelil moc prudce. Soupeř ale po 1 minutě byl vyloučen hráč za hru rukou a po návratu Balatky skóroval Rais v přesilové hře a do konce utkání jsme si udrželi pohodlné vedení 3:8.

Branky: 4x Rais, 1x Balatka, 1x Štěpán, 1x Matušů, 1x Maňák

FBŠ Slavia Plzeň vs. FBC Liberec 4:13 (0:3, 2:4, 2:6)

Další den nás první ranní zápas čekal proti FBŠ Slavia Plzeň. Utkání bylo už od začátku převážně hrou jednoho mužstva. Plzeňští se stáhli a nechali vynikat domácí mužstvo v jejich dovednostech. Skóre otevřel ve třetí minutě Adam Štěpán. Soupeř nemohl unést hru bez míčku a začal faulovat. Z toho také vyplynula přesilovka 5 na 3, která však vypadala velmi bídně. V prvních patnácti minutách jsme soupeři nic nedovolili a proto jsme si drželi jasné vedení 3:0. Druhá část nebyla výjimkou. Brzký gól kapitána Jakuba Raise však nepřinesl takový klid jako bychom očekávali a Plzni se podařilo dvakrát skórovat. Po vyloučení domácího hráče jsme dokonce hráli oslabení. Výborně hrající první lajna však dokázala v početní nevýhodě skórovat a do poslední třetiny jsme šli s vedením 2:7. Poslední část byla z pohledu domácích spíše povolnější, ale na pasivní Plzeň to stačilo. Po vymetené šibenici Romana Maňáka jsme si začali občas až příliš věřit a hosté nás párkrát ohrozili z brejkové situace. Konec zápasu se dohrával vklidu a domácí mohli slavit výhru 13:4.

Branky: Štěpán, 2x Maňák, Matušů, 3x Rais, Leksa, 2x Balatka, Blecha, Horáček, Jaroš

FBC Liberec – FB Hurrican Karlovy Vary 7:4 (2:2, 4:1, 1:1)

Do druhého sobotního utkání jsme vstupovali se značným klidem, jelikož jsme už o nic nehráli. Přesto jsme chtěli vyhrát. Do utkání jsme bohužel vstoupili až moc v klidu a hned v 3. minutě skóroval karlovarský obránce ránou od mantinelu. Hra vypadala jako zápas mladších žáků, Libereckým se nic nedařilo. Smůlu prolomil až Kuba Daníček v 10. minutě a vyrovnal tak skóre. Po tvrdém faulu na Adama Balatku nařídil rozhodčí trestné střílení, které Adam řekněme s „klidem“ proměnil a poslal tak liberecké do vedení. Do konce první třetiny se Varům podařilo vyrovnat po chybě v obraně. Do druhé třetiny Liberečtí nastupovali s jasným cílem, proměňovat šance. Což se jim podařilo již po 9 vteřinách druhé části. Poté vedení navýšil ještě Liberecký kapitán Rais. Do konce druhé části šlo o přestřelku a na tabuli svítilo skóre 6:3 pro domácí. V poslední 15ti minutovce se diváci museli trosku nudit, šlo víceméně o přehlídku chyb a netrefených branek. Padly pouze 2 góly a zápas tak skončil 7:4 pro Liberec.

Branky: 2x Rais, 1x Balatka, 1x Daniček, 1x Kučera, 1x Pospíšil, 1x Horáček

Komentář trenéra Ježka: ,, Přijde mi, že kluci věděli, že už o nic nejde a trochu tak k zápasům přistoupili. Páteční dohrávka, slušně odehraná, soupeře jsme měli pod kontrolou. Sobotní první zápas mi přišel asi na úrovni krajského přeboru, ale i tak jsme vsítili 13 branek, což je skvělé, ale naše hra se někdy až moc přizpůsobila hře soupeři. Poslední zápas s naším ,,oblíbeným“ soupeřem se jednal spíše o dohrávku soutěže a těžko cokoliv hodnotit. Abych to shrnul výsledkově jsem spokojen, na předvedené hře bychom měli zapracovat. Těším se na zápasy play-off, doufám, že úroveň utkání půjde směrem nahoru.“

Prvním soupeřem v play-off bude tým z Chomutova, který se umístil na 8. příčce. První zápas v základní části skončil přesvědčivě 11:3 z pohledu Libereckých, druhý už byl trochu napínavější, kdy junioři po 2 třetinách prohrávali 4:3, ale přesto zápas otočili na 4:8.

První zápas se bude hrát v sobotu na domácí palubovce. Čas bohužel ještě není znám.