29.10.2018 - Redakce

Junioři o svátečním víkendu vyrazili na návštěvu Prahy

Nečekaly je však ani návštěvy památek, ani nedělní vojenská přehlídka. Na programu totiž měli první dva zápasy elitní skupiny KB ligy juniorů, v sobotu na Děkance proti FbŠ Bohemians a v neděli v Aréna Sparta proti domácímu týmu.

FBC Liberec – Fbš Bohemians Praha 7:10 (1:3,2:5,4:2)
Úvodních deset minut branku nepřineslo, tyč v nich nastřelili Šorm a Krejčí. Gólový účet otevřel až ve 12. minutě Stránský, Bohemka však třemi góly v řadě překlopila skóre na svou
stranu. Pak přišla bohužel nepovedená druhá perioda, ze které můžeme vyzdvihnout pouze dvě proměněné přesilovky z holí Stránského a Pšeničky, stav po ní byl 3:8. Liberec však zápas nezabalil a ve třetí třetině dokázal utkání zdramatizovat. Nejprve se ujaly střely nad nohu v podání Pšeničky a Wienera. Po nich vyzval Bartoš pěknou bekhendovou příhrou ke
zkompletování hattricku Stránského a stav byl deset minut před koncem hratelných 6:9. Bohemka bohužel dokázala odpovědět, na konečných 7:10 pak už pouze snížil Trčka, který se protáhl kolem obránce.
Komentář trenéra Petra Saláta: V utkání jsme odehráli dvě velmi dobré třetiny a jednu extrémně špatnou. Výkyvy k juniorskému florbalu určitě patří, ale proti soupeřům jako je Bohemka nemohou trvat celou třetinu. Chci poděkovat jak soupeři za fér utkání tak našim hráčům za předvedený výkon.
Branky Liberce:
11:09 Stránský, 31:03 Stránský (Čermák), 33:29 Pšenička (Trčka), 43:23 Pšenička, 43:36 Wiener (Čermák), 50:26 Stránský (Bartoš), 55:15 Trčka (Pšenička)

FBC Liberec – Acema Sparta Praha 8:6 (4:1,2:3,2:2)
Liberec měl výborný vstup do zápasu a už ve druhé minutě využil přesilovku Stránský po krásné krosové přihrávce Čermáka. Sparta sice srovnala, ale pak našlápl k individuálnímu průniku kolem beka Trčka a bekendovým zakončením (prý alá Crosby) překvapil golmana Sparty. Chvilku nato rychlou střelou rozehrál Stránský standartku, rozhodčí gól neuznal a posunul rozehrávku o metr. Čermák přistrčil Stránskému a ten trefil přesně i napodruhé! Poslední branku první třetiny zaznamenal Matušů přesnou střelou z osy při přečíslení 3x2. Po sparťanském snížení na 2:4 se prohnal kolem beka opět Trčka a forhendovým blafákem navýšil naše vedení. Stejný hráč pak po dobrém překřížení s Pšeničkou přesnou střelou zkompletoval hattrick a poslal Liberec do čtyřgólového vedení. Sparta se však dvěma góly vrátila do zápasu. O rychlou odpověď se naštěstí z brejku postarali bekendem nahrávající
Trčka a bekendem zakončující Pšenička. Sparta pak vstřelenou brankou ztrestala 3 naše ztráty během jednoho střídání. Tři minuty před koncem pak dobře zapresovali Bartoš a Stránský a druhý jmenovaný předložil Jarošovi před odkrytou branku. Sparta hned po bulysice snížila, následnou přesilovku i power play však liberečtí borci zvládli skvěle a  zaslouženě si užili pozápasovou nespoutanou radost včetně prvního jamajského bobu v sezóně (po vzoru úspěšného mužského A týmu). To vše podpořil výborným výkonem v průběhu celého zápasu náš brankář Ondra Volejník!
Komentář trenéra Vladimíra Trčky: Dnes kluci navázali na třetí třetinu včerejšího zápasu a makali do konce. Super jsme dnes řešili brejkové situace a skvěle odehráli oslabení. To vše podpořil výborný výkon našeho golmana. Děkujeme soupeři za fér zápas.
01:44 PP Stránský (Čermák), 07:13 Trčka, 07:24 Stránský (Čermák), 16:16 Matušů, 31:25 Trčka, 35:41 Trčka (Pšenička), 43:14 Pšenička (Trčka), 56:44 Jaroš (Stránský)
Sestava: Král, Volejník – Trčka, Pšenička, Krejčí, Šedivý, Matušů, Wiener, Bartoš, Stránský, Čermák, Ballaty, Jaroš, Šorm, Macháč, Pěnička, Sucharda, Belák