08.01.2018 - Redakce

Junioři byli blízko k bodům. Nakonec nezískali ani jeden!

Liberečtí junioři zahájili sezónu zápasy na půdě pražských Bohemians a ostravského FBC. V obou zápasech junioři drželi vyrovnaný stav, bohužel pro ně v závěrečných pasážích byli úspěšnější soupeři. Junioři si tak z prvního hracího víkendu 2018 nepřipsali ani bod.

FbŠ Bohemians DDM Praha 7 vs. FBC Liberec 7:4 (2:0,3:3,2:1)

Ze hry v prvních minutách zápasu bylo patrné, který z týmů hraje doma. Liberecké hráče charakterizoval neklid na hokejkách a zbrklá rozhodnutí, z čehož plynuly šance Bohemians. Hosté se však brzo začali vyvarovávat hloupým chybám ve středu hřiště a hra se konečně přesunula i do jejich útočného pásma. Jenže po půlce první třetiny přišel faul a Boheminans dostali možnost si zahrát svou první přesilovou hru. Po minutě přesného kombinování ji využili a dostali se tak do vedení. Podobný scénář se opakoval o 4 minuty později, a proto domácí odešli do šaten za dvoubrankového vedení.

Druhá třetina začala pro Liberec nešťastně. Ačkoliv se hra přelévala ze strany na stranu skórovat se podařilo opět domácím. Střídání od střídání se hosté snažili s nepříznivým vývojem zápasu něco udělat. Odměnou jim za to přišly tři slepené góly, které znamenaly srovnání stavu. Hned vzápětí si ale Bohemians vzali své vedení zpět a do konce třetiny ho ještě o gól navýšili.

Stejně jako do druhé třetiny nastoupil Severočeši do závěrečné části s dvoubrankovou ztrátou. Domácí se začali více soustředit na obranu, a tak měl Liberec více prostrou na kombinaci. Propašovat míček za Kratěkova záda se však zdálo býti nemožné. Po mnoha pokusech na něj konečně našel recept Jaroš a snížil skóre na 5:4. Bohemka na to znovu odpověděla rychlým gólem a jasně tím naznačila, že se dnes o body dělit nechce. Krátce po brance přišlo vyloučení pro FBC Liberec. V následující přesilové hře si domácí potvrdili dosud 100% úspěšnost v tomto zápase a zvýšili stav na 7:4.
Liberci nepomohla ani záverečná powerplay ke zdramatizování, ale zelenobílý celek si nechal všechny body pro sebe.

FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA vs. FBC LIBEREC 8:4 (1:2,4:1,3:1)

Do utkání proti Ostravě se juniorům povedlo vstoupit velmi dobře. Ve 4. minutě se povedlo po individuální akci Ondřeje Šorma vstřelit gól. Po 18. vteřinách se trefil Lukáš Lhota a zvýšil na 2:0. Ostravští hráči se nenechali zahambit, snížit se jim povedlo v 7. minutě. Po tomto gólu přišla pasáž, kde oba týmy kupily chyby. Ani jedna šance využita nebyla. V poslední minutě byl vyloučen Lukáš Lhota za sekání.

Druhou třetinu začalo FBC Liberec v oslabení které nedokázalo ubránit. Ostrava skorovala na 2:2. V 5. minutě jsme obdrželi další branku a domácí celek se dostal do vedení 3:2. Po 5. minutách bylo ještě hůře. Závěr třetiny přinesl řadu vyloučení. V přesilové hře snižoval Pospíšil. Závěr třetiny opanovali domácí, kdy dokázali těsně před koncem zvýšit na 5:3.

Do závěrečného dějství vstoupili hosté velmi dobře, ale nedařilo se jim vstřelit branku. Ostravě se to povedlo v 10. minutě a rozdíl skóre byl tříbrankový. Tento rozdíl skóre byl klíčový. V posledních minutách dokázala domácí Ostrava vstřelit ještě dvě branky. Za hostující celek se prosadil pouze Bartoš a FBC Liberec muselo zkousnout další prohru v poměru 4:8.