Rozhovory
02.12.2022 - Redakce

”Jsem šťastná, že jsem už dala svůj první gól,” říká polská reprezentantka.

V letošní soupisce Crazy girls najdeme i jedno zajímavé jméno. Polská reprezentantka Julie Opic sbírá své první zahraniční zkušenosti právě v dresu Crazy girls. Jak nahlíží na cestování mezi svým bydlištěm a Libercem? Jaké jsou její cíle a proč přestoupila právě do Crazy girls? Více v našem rozhovoru.

Loňskou sezonu jsi odehrála v dresu polské Zbąszyń, jak se u tebe zrodila myšlenka jít hrát do ČR, a proč zrovna do Liberce?
Rozhodla jsem se hrát v České republice, protože klub, za který jsem hrávala, v této sezoně vůbec nehraje a Liberec byl jedním z nejbližších týmů, které pravidelně své zápasy hrají  V Polsku není mnoho ženských klubů, a tak jsem se rozhodla zkusit florbal v zahraniční lize.

Jaké je pro tebe dojíždění do Liberce? Kolikrát týdně jezdíš na tréninky, a jak dlouho ti zabere cesta na trénink a zpět domů?
Do Liberce dojíždím autem, cesta trvá 2,5 hodiny jedním směrem. Snažím se pravidelně dojíždět na dva tréninky týdně.

Jak se dá takto náročné dojíždění skloubit s osobním životem a prací?
S prací nebyl žádný problém, protože pracuji z domova na počítači. Pokud jde o studium, rozvrh výuky se shodoval s termínama školení a vše jsem si mohla sladit.

Vidíš rozdíl mezi nejvyšší polskou ligou a českou Extraligou žen?
Je zde mnoho rozdílů, hrajeme mnohem rychleji a odvážněji. Už po prvním tréninku, kdy jsem přišla do Liberce, jsem cítila rozdíl v tempu hry.

Představ nám sebe jako hráčku - jaké jsou tvoje největší přednosti na hřišti?
Myslím si, že na hřišti umím hodně hru pozorovat a číst ji... Soustředím se na předvídání soupeřova pohybu a následné odebírání míčků.

"Do Liberce dojíždím autem, cesta trvá 2,5 hodiny jedním směrem. Snažím se pravidelně dojíždět na dva tréninky týdně."

V libereckém dresu nastupuješ s číslem 77. Má pro tebe toto číslo speciální význam?
S číslem 77 mám spojenou svou poslední sezónu v polské lize, je to moje šťastné číslo a tak jsem s ním chtěla hrát i tady.

Jak se cítíš v týmu Crazy girls? Jaké pro tebe je se dorozumívat s holkami a trenéry, je pro tebe čeština překážkou nebo se domluvíš snadno?
V týmu se cítím velmi dobře, čím víc času s holkami trávím, tím líp se s nimi domluvám. Stále mezi námi existuje jazyková bariéra, ale myslím si, že to nepůsobí žádné velké problémy.

Co zatím říkáš na vaše výsledky a předváděnou hru?
Vždycky by to mohlo být lepší, ale stále se rozvíjím a chci zlepšovat své dovednosti. Jsem šťastná, že už jsem dala i svůj první gól.

O víkendu jste odehrály důležité utkání proti Jičínu. Zápas jste zvládly a po samostatných nájezdech jste připsaly do tabulky velmi důležité 2 body. Jak toto utkání hodnotíš? Celou sezónu jsi nastupovala v obranných řadách, proti Jičínu jsi ale hrála v útoku, jak se ti hrálo?
Jako tým jsme do utkání vstoupili sebevědomě, ale ve třetí třetině jsme ztratili kontrolu, což vedlo k prodloužení a nájezdům. Naštěstí se nám ho podařilo vyhrát. Musíme se více soustředit na přesné střely a zůstat soustředění až do konce zápasu. To nám pomůže vyhnout se zbytečnému stresu v závěru. Na první zápas v této pozici si myslím, že to nebylo špatné, dostala jsem od trenéra rady, jak se na hřišti pohybovat a v dalších zápasech by to mělo být lepší.

Už tuto sobotu na ZŠ Dobiášova odehrajete další velmi důležité utkání, a to proti Startu, jaké budou vaše cíle do tohoto utkání?
Cílem zápasu je samozřejmě výhra, chceme si zápas užít a získat další body do tabulky.

A na co bys diváky na sobotní utkání pozvala?
Ať nám diváci drží palce a podporují nás na tribunách a my ukážeme, co umíme.

"Vždycky by to mohlo být lepší, ale stále se rozvíjím a chci zlepšovat své dovednosti. Jsem šťastná, že jsem už dala svůj první gól."