18.08.2022 - Redakce

Jasný vstup do poháru! Liberec porazil Náchod!

První ostrý soutěžní zápas odehráli liberečtí florbalisté až v dalekém Náchodě. Soupeř už několik let hraje třetí nejvyšší soutěž, a proto bylo zajímavé sledovat, jaký bude celkový průběh utkání. Ten byl nakonec jednoznačný a Severočeši pohodlně dokráčeli k výhře 11:4.

Florbal Náchod vs. FBC Liberec 4:11 (1:5,2:2,1:4)

Vstup do utkání se povedl na výbornou, když se hned v druhé minutě prosadil Šimon Stránský. Následně ale soupeř vyrovnal, vyhecoval hru a velmi ji tam znesnadnil pro tým Zdeňka Skružného. Pochyby utnula hned čtveřice střelců FBC, která se dokázala do konce první dvacetiminutovku prosadil. Míček za brankovou čáru dostali Pařízek, Wiener, Smutný i Mádlo.

Prostřední část přinesla výrazně zlepšenou hru Náchody, který obětavě bránil a znesnadňoval další střílení branek. Při tom se dokázal i dvakrát prosadit a zasloužil se o to, aby druhá třetina skončila vyrovnaně 2:2. O přesné zásahy hostující celku se postaral Bitman a střelec Smutný.

Do třetí třetiny vstoupil Liberec opět aktivně a pohodlně zvyšoval náskok. Během úvodních 5 minut závěrečné periody překonali brankáře Náchoda Světlík, Smutný a dvakrát Janeček. Poslední branku si ale zapsal domácí tým, když Mikšovský snižoval na konečných 11:4 z pohledu FBC Liberec.

Další pohárový zápas odehraje elitní tým FBC Liberec v úterý 23.8.2022, kdy zavítá na palubovku prvoligového celku Kanonýři Kladno.