Mládež
19.02.2024 - Redakce

Florbal Chrastava pod hlavičkou FBC Liberec a další ligové turnaje elévů!

Kategorie elévů má za sebou další ligový turnaj, tentokrát kluci odehráli ligové zápasy v Semilech, které se povedli na jedničku, protože kluci předvedli moc hezké výkony. Velkou radost máme i ze zapojení Florbal Chrastava, kteří se poprvé představili na ligovém turnaji.

Kategorie elévů

Hodnocení trenéra: "Musím říct, že v letošní sezoně cítím, že kluci dělají neskutečný progres, což se odráží i na jejich spokojenosti po jednotlivých turnajích. Na začátku sezony jsme se společně s chlapci určili pár pravidel, které dodržují na jedničku s hvězdičkou. I takové věci, jako pomoc při stavění mantinelů a úklid pomůcek nám jako trenérům velmi pomůžou. Jedním z mých velkých cílů je tvořit na hřišti a tréninku pozitivní atmosféru, kam se hráči nebojí pravidelně chodit. Věřím, že tohle není pouze moje prázdná fráze a daří se mi to. Od ledna jsme téměř celý trénink přesunuli do hry, která kluky baví a při správné zpětné vazbě a zaměření cílů zlepšuje ještě více. V tom i nadále hodláme s trenéry pokračovat.

Jeden z našich tréninků zdokumentoval i Český florbal, kde jsme v projektu Česká cesta ukázali, jak vypadá náš trénink elévů FBC Liberec.

Na závěr bych chtěl vyslovit jedno přání, aby se naše tréninková parta i nadále rozrůstala, takže pokud rodiče znáte nějakýho mladýho sportovce, který hledá fér sportovní prostředí je u nás v klubu FBC Liberec na tréninku elévů jednoznačně vítán!
Mějte fajn dny a florbalu nazdar. Radek Valeš

Florbal Chrastava na první ligovém turnaji

FBC Liberec si mezi své hlavní cíle svého společenského působení klade za cíl vychovávat slušné lidi, kteří budou mít kladný přístup ke sportu. Jako jeden z největších florbalových klubů chtějí být vzorem pro ostatní „menší“ kluby...

Vzhledem k našim znalostem jejich klubových priorit a letitých dobrých zkušeností, nám nebylo vůbec hloupé se obrátit s prosbou o pomoc na naši dlouholetou kolegyni Blanku Procházkovou, sekretářku, trenérku a hráčku libereckého klubu. Ačkoli jsme členy volnočasové florbalové ligy, účastníme se školních kol a pořádáme různá přátelská utkání, stále máme velký prostor ke zlepšování se a vyhledáváme nové možnosti a příležitosti.

Jsme velice poctěni, že nás Liberec opět podržel a přenechal nám dva jejich ligové zápasy. První se odehrál v Tanvaldu tuto neděli, druhý připadl na březen v sousedním Liberci. Pro nás noví soupeři z Lomnice, se kterými to byl vyrovnaný boj a získání alespoň jednoho bodu za remízu a dva jablonecké týmy, na které jsme prostě nestačili.

Chybami se člověk učí…rozhodně to pro nás nebyla zbytečná zkušenost a ztráta času. Víme, na čem zapracovat a uděláme pro to maximum.

Děkujeme FBC Liberec za jejich podporu, projevenou důvěru, motivaci a spolupráci.