23.09.2018 - Redakce

FBC Liberec poznalo chuť porážky, na Spartě podlehlo 5:10!

Superligový kolotoč pokračoval v neděli 5. kolem a elitní tým z Liberce čekal nepříjemný soupeř z Prahy. Pro Spartu to byl navíc první domácí zápas na jejich horké půdě, a tak nebylo pochyb o tom, že tým zpod Ještědu nečeká žádné jednoduché utkání.

ACEMA Sparta Praha vs. FBC Liberec 5:10 (4:3, 1:0, 5:2)

Liberečtí hned zezačátku poznali hořkost inkasovaného gólu a po padesáti sekundách ztrácel. V 6. minutě sice vyrovnal Kološ, ale liberečtí pokračovali v nekoncentrovaném výkonu a v časech 7:10 a 12:25 inkasovali znovu. Dvě slepené branky v 15., respektive 16. minutě dostaly Liberec zpátky do hry. Trefil se nejdříve znovu Kološ a po chybné rozehrávce Marek. Vyrovnaný stav vydržel téměř do konce první třetiny. Avšak v čase 19:58 využili domácí přesilovku a do šatny si vzali průběžné vedení 4:3.

Do druhé periody vstoupili hosté lépe, ale těžko se dostávali skrz obranu Sparťanů. Po dlouhých osmnácti minutách se navíc prosadili znovu domácí a odskočili do dvoubrankového vedení.

Vstup do třetí třetiny se Liberci povedl a už po padesáti vteřinách snížil na 5:4 Valeš. Sparta ale po třech minutách znovu udeřila, a poté v čase 45:13 zvýšila už na 7:4. Osud zápasu pak určil o pětasedmdesát sekund později Marvánek, který se tento večer prosadil již potřetí. V závěru se Libereckým podařilo kosmeticky upravit skóre zápasu, trefil se Baudisch. Sparta ale přidala další branky a zapisuje vítězství 10:5. Liberečtí tak stejně jako v minulé sezóně nevezou z arény na Podvinném Mlýně ani bod.

Další utkání odehraje FBC Liberec v pátek 28. září, sváteční utkání je čeká ve spotovní hale Děkanka proti pražským Bohemians. Úvodní buly je plánováno na 17:00 hodin.