Mládež
06.06.2022 - Redakce

FBC Liberec a Florbal Jablonec uspořádali florbalovou míchačku!

V sobotu 4.6.2022 jsme společně s partnerským oddílem Florbal Jablonec uspořádali florbalový turnaj pro děti od 5 do 12 let s názvem florbalová míchačka. Turnaje se zúčastnilo téměř 100 dětí a zapojily se i děti z přátelených florbalových kroužků ZŠ Vratislavice a ZŠ U soudu. Více v našem článku

"Tento společný projekt dvou místních florbalových klubů měl ještě jeden zajímavý přesah. Startující tentokrát nebojovali v barvách svých oblíbených klubů či škol, ale složení týmů určil až los před začátkem turnaje. Děti tak na začátku museli originální název svého družstva. Poznat se svými novými spoluhráči a vymyslet svoji "taktiku" na jednotlivé zápasy. Ačkoliv byli k dispozici trenéři FBC Liberec i Florbal Jablonec, tak ti měli za úkol pouze pravidelně střídat a pobízet k 100% nasazení na hřišti," začíná na úvod hlavní pořadatel a trenér elévů Radek Valeš. 

„Hlavní myšlenkou Florbalové míchačky je ukázat rodičům a veřejnosti, že se děti v raném věku chtějí sportem primárně bavit a je jim ve výsledku jedno za jaký tým nastupují," vysvětluje trenér přípravky Florbal Jablonec Tomáš Beran. S tímto názorem se plně ztotožňuje i klub FBC Liberec a společně v regionu chtějí ukázat, že rivalitu u sportu menších dětí by měla zůstat pouze v přátelské rovině.

"Každý z týmů odehrál na turnaji tři utkání a na závěr turnaje obdržel každý účastník pamětní medaili a drobnou odměnu. Pochvalujeme i si "volnou zónu" mezi hřišti, kde se všichni mohli vyřádit a potrénovat svoje florbalové dovednosti. Formát turnaje i atmosféru hodnotíme velmi pozitivně. Již nyní připravujeme opakování tohoto turnaje na podzim letošního roku ještě před začátkem ligové sezony?" dodává na závěr Radek Valeš. 

Fotky: odkaz na fotogalerie