Mládež
16.01.2023 - Redakce

Elévové si vyzkoušeli prolínací turnaj s týmy z Ústeckého kraje.

Elévové FBC Liberec měli po turnaji PFC cup další skvělou příležitost potkat se s týmy, které běžně v lize nepotkávají. Díky prolínacímu turnaji si vyzkoušeli zápasy s Děčínem, Chomutovem a Teplicemi. Více v reportáži.

Prolínací turnaj: 

Komentář trenéra: "Jsem moc rád, že se tento typ turnaje mohl uskutečnit, pro nás to bylo dobrá příležitost vyzkoušet si hru s ostatními týmy a zároveň se porovnat, jak na tom jsme v našem regionu. Musím říct, že mi turnaj potvrdil moje očekávání, protože zápasy s Lípou, Teplicemi, Chomutovem a Děčínem byly velmi kvalitní. Ve hře jsme se po všechny zápasy prezentovali dobrou hrou na míčku, která nám přinášela mnoho šancí. Hodně jsme soupeře dostávali pod tlakem a získávali mnoho míčků. Když kluci přidají na zakončení, tak by to bylo ještě mnoho veselejší. Kvituji nasazení a to, že kluci nic nevypustili a chtěli nadále hrát a učit se. Velmi si pochvaluji i naši práci s brankáři, protože v tuhle chvíli máme už konečně stálé golmany. Těším se na další turnaje s týmy z Ústeckého kraje."

Sestava: Svoboda Jakub, Matěj Rašín, David Richtárik, Jakub Delong, Max Kadeřávek, Jakub Vojčiniak, Matyáš Vik, Kryštof Trávníček a Štěpán Valenta.

Na závěr si tentokrát dovolím i sespat výsledky, protože všechni trenéři nasadili zkušenější děti. 

FBC Liberec vs. FBC Česká Lípa 11:5
FBC Liberec vs. FBC DDM Děčín 4:1
FBC Liberec vs. Florbal Chomutov 6:1
FBC Liberec vs. FD Teplice 6:0

Ligový turnaj: 

Komentář trenéra: "V tomto ligovém turnaji jsme potkali dvakrát tým ze Semil, Jablonec a i druhý tým České Lípu. Bylo vidět, že klukům ještě často míček utíkal a celkově hra byla více nepřesná než na hrišti druhém. Ačkoliv jsme ve hře měli tyto neduhy, tak jsme dokázali střílet mnoho branek, které nám pomohli ke třem výhrám a jedné remíze. Moc bych si přál, aby kluci hráli se stejnou chutí jako v posledních třech poločasech. Tam ukázali, že ve florbale umí zajímavé kousky. Díky všem za pvoedený turnaj a zápasy." 

Sestava: Daniel Dlask, Vojtěch Ševčík, Denis Tůma, Jan Machoň, Šimon Vokřínek, Vojtěch Pohořalý, Šimon Sýkora, Matyáš Wallek, Dominik Blažek, Kuba Jabůrek alias Bubu pro všechny neznalce (úsměv)