Mládež
31.08.2022 - Redakce

Elévové druzí na turnaji Salming cup!

​Na turnaj elévu v Praze jsem vyjeli velmi natěšení a ani jeden z nominovaných hráčů nechyběl. V turnaji jsme měli jasný cíl, odehrát, co nejvíce zápasu, což se díky účasti ve finále splnilo. Více v článku.

Prvotní obavy z nesehranosti týmu a prázdninách a silném soupeři v podobě Chodova, se po prvních minutách rozplynuli a vyhráli jsme důležitý zápas s šestibrankovým rozdílem. Ukázala se kvalitní příprava FBC na Tanvaldském kempu a příměstském kempy, na kterých se kluci po prázdninách mohli setkat s florbalkou. Silnou pomocí v týmu se stal i hostující Honza Šimon ze Semil, který rychle zapadl do týmu. Druhý zápas s Pískem proběhl v klidnějším duchu a kluci si mohli v klidu zastřílet na soupeřovou bránu, což se taky povedlo. Na závěr dne v sobotu nás čekal poslední a nejtěžší zápas s favorizovanou Spartou.

Kluci byli maximálně namotivováni Spartu porazit a vyhrát tak skupinu, což by znamenalo poslední sobotní zápas a slíbený "mekáč". Přes nesnesitelné podmínky v nafukovače (30 stupňů a vlhkost 90 procent) se kluci vybičoval k parádnímu výkonu, zápas byl maximálně vyrovnaný a napínavý do poslední minuty. V zápase jsme měli asi i víc štěstí a zápas s dvoubrankovým rozdílem vyhráli. Výhra se Spartou nám zajistila výhru ve skupině a zasloužený Mcdonald´s. Všichni odjížděli spokojeni a natěšení na nedělní zápas s Mladou Boleslaví.

V neděli jsme se sešli ve stejném duchu jako v sobotu. Věděli jsme, že nás chystá nejdůležitější zápas s MB. Hrací podmínky byly o něco přijatelnější než předchozí den. Samotný zápas byl hodně vyostřený, z většiny jasných šancí se nám nepodařilo střelit gól. Soupeřův gólman byl skutečně v dobré formě. Přesná rozhodčí, nepolevující hráčské tempo a klid v podobě brankáře Matyho Vika nakonec přineslo vysněné vítězství a tím i postup do medailových bojů.

Semifinálový boj jsme svedli s týmem Black Angels 2013, soupeř se zdál papírově slabší, jelikož se jednalo o rok mladší kluky a hra to vůbec nepotvrdila. Zápas byl opět maximálně vyrovnaný a i to díky soupeřovu výbornému brankáři. Co jasných střel nám vychytal.... S těsným jednobrankovým rozdílem jsme zápas vyhráli. To bylo radosti! Všichni věděli, že medaile je již jistá, takže jsme do finálového zápasu nastupovali klidnější než v předchozích zápasech, ale s přáním vyhrát zlato.

Finálovým soupeřem se nám opět stal Black Angels 2012. To znamená, kluci o rok starší stejně jako my. Zápas byl napínavý do poslední minuty a nenechali jsme soupeřovi nic zadarmo, podařilo se nám proměnit dva nájezdy, což nás také povzbudilo. Nakonec byl soupeř o něco lepší a my těsně prohráli s dvoubrankovým rozdílem.

Po zápase nějaké slzičky byly a všichni byli rádi že jsme se dostali do finále a získali stříbrnou placku. Závěr turnaje pak vyvrcholil přípitky dětským šampusem a sladkostmi od rodičů, kteří perfektně podpořili celý průběh turnaje, poslouchali pokynů trenérů, fandili a měli velký podíl na vítězství.

Všichni byli prostě skvělí a moc jsem si to užili.

Díky všem.