Mládež
02.03.2020 - Redakce

ELÉVKY SE V MOSTĚ ROZJELY KE SKVĚLÝM VÝKONŮM

Po delší době mohly naše elévky předvést florbalovému světu své pokroky, tentokrát v "Dyckymostě". Na turnaj tentokrát odjelo 11 holčiček a máme tak opačné problémy, než některé ostatní týmy. Je nás totiž už opravdu hodně a to zvláště mně dělá velkou radost a zároveň starost, abych nemusel někoho odmítnout. Kdo by to byl před 2 lety řekl, když na první turnaj do Podbořan odjely pouze 4 statečné.

Cesta byla sice náročná(hlavně pro řidiče hlučnějších cestujících), ale nějak jsme ji zvládli a mohli jsme zabrat jednu z klecí v místních šatnách, kde svou nadvládu nad ostatními týmy ukázali naši rodiče s cateringem nejvyšší třídy. Novinkou byly tousty s tuňákem od, na teprve druhém turnaji hrající, Silvy a její mamky.

A byla to právě naše "nová" členka Silva, která si odbyla hned v prvním zápase premiéru v brankářské výstroji. A šlo jí to náramně. Most, který nás i na začátku této sezóny válcoval, jsme trápili celý zápas. Rozjezd jsme měli v prvním poločase velmi pomalý a holkám se nechtělo po cestě moc běhat. Ve druhé půlce ale rozvířily pohyb po celém hřišti a soupeře mocně přitahovaly blíže a blíže. Těsná prohra nemohla nic změnit na tom, že holky zase ukázaly postupné zlepšování. Pomalu ale jistě si tak přitahují výkonnostně dalšího soupeře.

Před druhým zápasem jsem pak byl svědkem velkého řešení sestavy Chomutova. Místnímu Mostu se moc nezdála fyzická vyspělost chomutovských holek, ani nesmysly v zápise ve FISu. Zřejmě to byl strach z možné prohry, který je vedl i k volání povolaným, focením hráček a diskusím s trenéry Chomutova. Obě strany měly svou pravdu a možnost cokoli komukoli dokázat byla minimální. Naše filosofie nám dovoluje takovéto nesmysly vlastně vůbec neřešit. Proč? Těšili jsme se na velmi těžkého a fyzicky vyspělého soupeře, proti kterému se toho opravdu hodně naučíme. A tak to taky bylo. Holky ode mne dostaly jasný pokyn a to navázat na středeční ostřejší trénink a nebát se do protihráček pořádně opřít. Nemohlo se jim totiž v podstatě nic stát. Naše bojovnice tak odehrály fantastický zápas a všechny diváky v hale překvapily svým nasazením. Nečekaně vyrovnaný zápas rozhodlo střelecké umění Chomutova. Na holky jsem byl tedy ale pořádně hrdý. Jediným černým momentem bylo zranění naší Julči, která byla výrazně rychlejší než její větší soupeřka a ta ji tak skopla pozdním příchodem do souboje. Nemyslím si, že v tom byl nějaký úmysl, ale zranění kotníku nás připravilo o jednu z velkých bojovnic.

Do posledního zápasu jsme pak nastoupili proti Ústí nad Labem, které po nás v lize převzalo úlohu nejmenšího týmu v soutěži. "Bohužel" naše holky byly z předchozího zápasu tak rozjeté, že soupeře nešetřily. Interní sázka mezi několika holkami pak ještě více "vyšroubovala" snahu střílet góly. Vše podpořila výbornými zákroky Kája a tak se zrodil asi historicky střelecky nejúspěšnější zápas elévek v naší historii. Ale o skóre nám vůbec nešlo. Holky vlastně přály dvěma miniaturním ústečandám, aby daly gól. Jedné se to podařilo krásnou střelou a mohli jsme jí pogratulovat. Když trochu vzrostl rozdíl ve skóre, upozornili jsme trenéra soupeře, že by měl nasadit do hřiště o jednu hráčku navíc. Z mého pohledu výborné pravidlo, které prospívá oběma stranám. Ubylo prostoru a přibylo soubojů, ale naše holky to moc nezbrzdilo. Přeci jen byla laťka předchozím zápasem nasazena moc vysoko. Bohužel domluva holek, že nechají roztomiloučkou minihráčku soupeře vstřelit gól, přišla pozdě a plán se tak nepodařilo uskutečnit. Čas běžel prostě moc rychle.

Holky v zápase ukázaly, že jsou stále kompaktnějším týmem a zlepšují se všechny jako celek. Absence jedné z klíčových hráček tak vlastně neznamenala pro náš tým žádné oslabení.
Komentář trenéra Lukáše Nesměráka: Na turnaj jsem se hrozně těšil a strašně jsem si ho užil. Práce s holčičkami mne neskutečně baví a dělají mi radost. Jsem moc rád za to, jaké se z nich stávají bojovnice. Mám také radost, že již všechny hrály v ochranných brýlích a že i rodiče respektují naše "nařízení". Také jsem minimálně dvakrát zaslechl něco o zásahu do tohoto ochranného prvku, který bereme jako naprosto nutný. Turnaj splnil očekávání mně i holek na 100%. Viděli jsme mnoho fantastických individuálních akcí, první góly, premiéru v brance, spoustu smíchu a mnoho dalšího. Díky všem.

Výsledky pro statistiky: LBC-Most 5:7, LBC-Chomutov 3:8, LBC-Ústí 15:1
Sestava Liberce: Valča Sekničková, Silva Hartlová, Terka Skružná, Nikča Mokošínová, Kája Štočková, Juli Nesměráková, Verča Šindelářová, Rozárka Smítková, Anitka Svobodová, Evička Žurková, Julča Rotová