Mládež
02.05.2022 - Redakce

ELÉVKY SE V CHOMUTOVĚ ÚSPĚŠNĚ LOUČILY

Poslední ligový turnaj měly v neděli na programu v dalekém Chomutově naše elévky: V týmu nastoupily i Zuzka Brunclíková a Verča Šindelářová, které většinu sezony nastupovaly ve vyšší kategorii mladších žákyň. Na druhé straně(co do zkušeností) pak svůj první turnaj absolvovala Vaneska Janoušková.

Liberec - Č. Lípa 2:12
A právě Vaneska ukázala obrovskou odvahu a hned ve svém prvním zápase šla do branky. Bez jakýchkoli zkušeností pak čelila bombám hokejistky Nikči Tomanové, ale také profi zakončením jejích spoluhráček. Na začátek opravdu těžký soupeř. Ale Vanes to zvládla skvěle. Nutno říci, že naše holky byly celý zápas ještě na zadních sedadlech auta a moc jí nepomáhaly. Na hřišti tak častokrát více koukaly, než běhaly. První zápas jsme prostě spíše přežili, rozkoukali se a těšili se na další. Díky perfektnímu cateringu (šneci, piškoty v čokoládě, palačinky, řízky, křidýlka, muffiny, banány s názvem týmu atd) jsem se o nedostatek sil opravdu nebál:-)

Liberec - Chomutov 3:5
Druhý zápas holky nastoupily proti silnému Chomutovu, s několika vzrostlými holkami, které by i v mladších žákyních patřily k největším. Nevím jak to tady děláme, že jsme skoro všude ti nejmenší:-)

Velmi dobré rozběhání pomocí několika sprintů nás na zápas dobře připravilo a bylo vidět, že vysoké tempo nám přineslo ovoce. V opravdu vyrovnaném zápase se sice nakonec radoval soupeř, ale naše holky v brance s Terkou Hypšovou mne opravdu mile překvapily. Super zápas holky!

Liberec - Podbořany 10:3
Poslední zápas proti našemu spřátelenému týmu Tuleněk z Podbořan nám vyloženě sedl. Tempo z toho předchozího Crazinky nezapomněly a soupeřkám vstřelily hodně gólů. Na holkách bylo vidět, jak v předchozích zápasech zjistily, co na hřišti funguje. Zvlášť mladšími žákyněmi ostřílená Verča si otevřela střelnici. K tomu se přidala jediná trénovaná gólmanka Monča a skvělý závěr sezony byl na světě.
Ještě se musím zmínit o super nápadu Luboše Martinovského (trenér Podbořan). Po každém zápase totiž dostala jedna hráčka soupeřek medaili. U nás to tentokrát byla Bětka. Tleskám nahlas. Skvělý způsob jak ukázat holkám, že respekt k soupeři je moc důležitý, ať už zápas dopadne jakkoli.

Liga skončila, ale ještě nás čekají 2 další turnaje. Věřím, že si pozitivní náladu přeneseme do nich a že si je ještě před prázdninami užijeme.

Díky kočky za fajn turnaj, ze kterého máte určitě spoustu zážitků.
Sestava: Vaneska Janoušková, Terka Hypšová, Lily Skálová, Verča Šindelářová, Zuzka Brunclíková, Šárka Hamanová, Bětka Frontzová, Monča šmídrkalová