Mládež
28.03.2022 - Redakce

ELÉVKY SE ROZJÍŽDĚLY POMALU, ALE NAKONEC NASTŘÍLELY NEJVÍCE GÓLŮ V SEZONĚ

Na krásný nedělní den vyšel pro elévky "výlet" na turnaj do Chomutova. Odjezd v 6:45 byl "opepřen" posunem času a tím holky (i řidiči) spaly o hodinu méně.

FBC Liberec - Mocní Tuleni Podbořany Pink
Jakoby časový posun poznamenal hned první zápas, kde jsme hráli jako se zataženou ruční brzdou. Navíc jsme narazili na zkušenější tým Podbořan a ten velmi rychle trestal naši ospalost a pomalý pohyb po hřišti. Problémy nám dělal hlavně návrat zpátky před vlastní branku a soupeřky tak měly klid na zakončení. Monča v bráně se tak většinou potýkala s přesilou. Podařilo se nám alespoň vstřelit 1 čestný gól a neodejít tak ze zápasu "s prázdnou".

FBC Liberec - Florbal Chomutov
Do druhého zápasu naše děvčata nastoupila proti Chomutovu, který měl i na domácím turnaji pouze 4 hráčky do pole. Ta úplně největší se pak "naskládala" do branky a mohlo se začít. Chomutov se ještě ani nerozkoukal a Bětka už kouzlo velké brankářky odčarovala. Chomutov pak díky větší síle a technické vyspělosti zápas otočil a zvítězil. Naše holky ale vstřelily další 2 góly a za statečný výkon si zasloužily pochvalu. Hlavně ve druhém poločase, kdy si samy začaly rozdělovat pozice na hřišti, byly holky Chomutovu velmi zdatným soupeřem.

FBC Liberec - Mocní Tuleni Podbořany Blue
V posledním zápase narazil náš tým na výkonnostně vyrovnaný tým Podbořany Blue s velkou spoustou nováčků. Holky sice rychle inkasovaly, ale vzhledem ke slíbené zastávce " U Mekáče" v případě výhry nechtěly dát svou kůži zadarmo. Skóre tak rychle otočily a byly pro branku Tuleněk opravdu nebezpečné. Najednou jich bylo plné hřiště a lítaly sem a tam. Škoda, že jsme takto dokázali zapnout až v posledním zápase. Brankové konto soupeřek pak nejvíce zatížila Bětka Frontzová, která na turnaji vstřelila celkem 6 gólů - jeden krásnější než druhý. Ukázala tak svým starším bratrům, že nehodlá být v rodinných statistikách nějak pozadu.

S turnajem jsem jako trenér spokojený tak na 79.3%. Trvalo nám dlouho, než jsme zahřáli motory a než jsme makali na 100%. Na druhou stranu jsme dali celkem dost gólů a holky se vracely nabité pozitivní energií a spoustou nabytých zkušeností.

Sestava Crazinek:

Monča Šmídrkalová - opora v brance a velký bojovník na hřišti
Evča Žůrková - jistota zadních řad a opora mezi tyčemi
Lucka Honcová - když se rozehrála, byla nebezpečím pro soupeřky
Sabča Bursová - nečitelným pohybem po hřišti mátla soupeře
Bětka Frontzová - školila soupeřovy brankářky a vymetala pavučiny
Laurynka Krupičková - jakmile se na někoho přilepila, vzala mu míček
Terka Hypšová - rozdavač přihrávek, klidná síla a také skvělá v bráně
Lucka Černá - předvedla nejvíce kliček 1 na 1 a stíhala Bětku ve střílení gólů

Výsledkový servis: 1:10, 3:11, 8:3