Mládež
06.12.2021 - Redakce

ELÉVKY NA TURNAJI V PODBOŘANECH VÁLELY

Do 192km vzdálených Podbořan zajížděly poslední sobotu naše elévky. Skládání sestavy na turnaj bylo, díky probíhajícím karanténám, až do poslední chvíle dobrodružné. Nakonec jsme ale na turnaj brzy ráno odcestovali v dostatečném počtu 8 holčiček.

První zápas holky nastoupily proti Chomutovu, který dorazil pouze s 5 hráčkami do pole, ale zase s několika o to více vyspělými. Výškový rozdíl byl v některých případech i "několik hlav" (viz. foto). Holky se ale praly velmi statečně. I když jedna klička a několik kroků náskoku často nebyly dostatečnou výhodou ke vstřelení gólu. Počítali jsme ale jako gól naše střely, takže jsme byli určitě dobrým a vyrovnaným soupeřem. V brance nastoupila Monča Šmídrkalová a soupeřky se musely hodně snažit, aby ji překonaly. Holky hrající v poli pak nasbíraly spousty zkušeností.

Druhý zápas jsme hráli proti prvnímu týmu Podbořan (Pink), který byl různě pomíchaný i s druhým týmem. Ale to ničemu nevadilo. Alespoň si holky mohly "očíhnout" soupeřky na zápas poslední. Do zápasu jsme nasadili do branky další 2 zájemkyně o chytání. Bezpochyby pak Laurynka a Sabča patřily k úplně nejmenším gólmankám na turnaji:-) Ukázaly opravdovou odvahu a skvělé zákroky. Jejich spoluhráčky pak tentokrát konto soupeřek zatížily 4 góly, což byl dosavadní sezónní rekord. Odehráli jsme opravdu super zápas. Následovala pauza, ve které jsme mohli konečně ochutnat dobroty od maminek všech možných variant a příchutí. Musím říct, že u cukroví jsem se ptal, jestli už je takhle brzy skutečně letošní:-) Bylo=respekt. A bylo výborné, stejně jako vše ostatní.

Poslední zápas jsme pak po pauze odehráli proti druhému týmu domácích Tuleněk z Podbořan. O brankářský post se tentokráte podělily naše "skorodvojčata" Terka s Lily a nutno říci, že obě chytaly skvěle. Když se k tomu přidaly i ostatní hráčky v poli a překonaly o 1 zásah zápas předchozí, rozešly se oba týmy smírně a naše holky se tak mohly radovat i z "oficiálního" bodu za remízu. Naše stupnice je totiž maličko odlišná, takže tento zápas byl vlastně vítězným. Předvedli jsme totiž nejlepší výkon a na turnaji ukázali velké zlepšení od prvního zápasu s Chomutovem.

Sestava: Monča Šmídrkalová, Terka Hypšová (nováček), Lily Skálová, Nikča Formánková, Sabča Bursová, Bětka Frontzová, Lůca Černá, Laurynka Krupičková

Děkuji moc všem rodičům za podporu, pomoc a výborný catering.