06.12.2019 - Redakce

Druhá třetina rozhodla. Liberec prohrál ve Vítkovicích

V 15. kole zavítali muži FBC Liberec znovu po kratší době do daleké Ostravy, kde se utkali tentokrát s loňským mistrem – 1.SC Tempish Vítkovice. Po nadějném vstupu do utkání přišla studená sprcha ve druhé třetině, kterou naši muži prohráli poměrem 1:8, což vedlo k vysoké prohře.

1.SC Tempish Vítkovice vs. FBC Liberec 13:7 (0:2,8:1,5:4)

Jak už bylo výše zmíněno, Liberci se první třetina opravdu vydařila. Sebevědomě dokázali překonávat nepříjemné vítkovické napadání, a proto se často dostávali do brejkových situací. První takovou příležitost proměnil Lukáš Kořínek v čase 6:54. V průběhu úvodní periody drželi domácí míček na svých holí, ale jejich útoky prozatím nikam nevedly. Naopak se podařilo zvýšit na liberecké straně, na 0:2 upravil v čase 11:22 Jan Baudisch, když na brankovišti dokázal protlačit míček za domácího brankáře Součka. O minutu později však přišla obrovská příležitost pro vítkovický tým. Po nepřehledné situaci kolem libereckého brankoviště bylo nařízené trestné střílení pro domácí. Tomáš Janota ale vychytal Lukáše Hájka.

Dobrou náladu libereckých překazil nástup domácích do třetiny druhé. S hostujícím týmem si svěřenci Pavla Bruse dělali opravdu co chtěli. Během prvních deseti minut vstřelili neuvěřitelných 7 branek a de facto rozhodli o tom, že body zůstanou v Ostravě. S postupujícím časem ještě zaznamenali oba týmy po jedné brance. Za Vítkovice se trefil Josef Rýpar, za Liberec snížil Patrik Rozkovec půl minuty před koncem druhé části. Do kabin se šlo za stavu 3:8.

Závěrečná část utkání přinesla zlepšený výkon FBC Liberec, ale stejně inkasovali několik laciných gólů. V jednu chvíli svítil na obrazovce stav dokonce 12:4 z pohledu domácího týmu. O ten čtvrtý liberecký gól se postaral Radek Valeš. Ve zbytku utkání se ale liberečtí přeci jenom úplně nevzdali a dokázali přidat další 3 branky. Valešovi se podařilo dalšími dvěma zásahy zkompletovat hattrick. Mezi jeho branky se vtěsnal svým druhým zásahem Baudisch. Konečný stav utkání – 13:7.

I přes nepovedený výsledek bychom všechny fanoušky FBC Liberec rádi pozvali na nedělní domácí zápas. V něm přivítají muži FBC Liberec rivala z nedaleké České Lípy. Půjde o vypjaté derby a určitě se bude na co koukat, těšíme se na Vás!

8.12.2019 | 18:00 | SH Dukla Liberec

Branky: 3x Valeš, 2x Baudisch, Kořínek, Rozkovec

Střely: 29:24