Mládež
31.01.2023 - Redakce

Dorostenky získaly 9 bodů v Krupce!

Po vánoční pauze naše dorostenky vyrazily do Krupky k třem zápasům. Díky zápasu Juniorek jsme museli vyztužit naše řady hráčkami ze starších žákyň, které si vedly velmi dobře, a i díky nim zůstal náš tým v této sezoně neporažen.

FBC Česká Lípa vs. FBC Liberec 0:4 (0:3,0:1,0:0)
Do prvního zápasu jsme šli hlavně pro nácvik našeho herního systému, protože některé hráčky s námi ještě letos nehrály a pro některé to byl úplně první zápas ve hře 5+1. Díky tomu se naše hra mohla zdát trochu až moc opatrná, avšak pro zažití herního systému bylo naše počínání nezbytné. I přes hlavní zaměření na obranou činnost, jsme se nenechali zahanbit a vytvářeli si dost šancí po celý zápas. Díky zodpovědné hře dozadu jsme nakonec zaslouženě brali 3 body do tabulky.

Branky: M. Cidlinská (Svobodová), M. Cidlinská (bez asistence), Vodhánělová (Ulrychová), Vodhánělová (Pokorná)

FBC Liberec vs. Florbal Ústí 10:2 (3:0,3:1,4:1)
Druhý zápas už jsme chtěli hrát více dopředu, a to se nám i dařilo. Vysoký pressing našemu soupeři dělal problém po celý zápas, a díky tomu jsme měli hodně gólových příležitostí. Soupeř nás, i díky výbornému výkonu obránců a gólmana, zaskočil pouze dvakrát. Díky poctivému výkonu všech hráček jsme získali další body.

Branky: M.Cidlinská (Vávro), Vodhánělová (bez asistence), Wagnerová (Líbalová), Medlíková (Svobodová), M. Cidlinská (bez asistence), Ulrychová (Pokorná), Hartlová (Vodhánělová), Šírová (Medlíková), Wagnerová (Nesměráková), Nesměráková (Šírová)

FD Teplice vs. FBC Liberec 0:9 (0:4,0:3,0:2)
V posledním zápase jsme byli v obranné části stoprocentní. Hlavně naše obránkyně a gólmanka několikrát až čarovaly. Celý zápas jsme byli dominantnější tým na míčku a dostávali se do velkých příležitostí. Ačkoliv na výsledku to není patrné, ze tří zápasů byl tento nejtěžší. Teplice hrozily nebezpečnými a rychlými protiútoky celý zápas a jen díky zodpovědnému a kvalitnímu výkonu týmu jsme odehráli zápas opět vítězně.

Branky: Svobodová (M. Cidlinská), Hartlová (M. Cidlinská), M. Cidlinská (bez asistence), Pokorná (Nesměráková), M. Cidlinská (Wágnerová), Schwarzová ( M. Cidlinská), Svobodová (Nesměráková), M. Cidlinská (Medlíková), M. Cidlinská (bez asistence)

Vyjádření trenéra Miroslava Hnídka: ,,Jsem rád, že i bez hráček které hráli za Juniorky, jsme ukázali že můžeme být stále nepodcenitelný soupeř. Do těchto zápasů naskočili i hráčky z nižší kategorie a ukázali že příležitost jakou dostali si zasloužili. Holkám patří velké dík, protože předvedli profesionální přístup a super výkon.