Mládež
18.01.2022 - Redakce

Dorostenky v okleštěné sestavě brali v Kadani pouze tři body

Liga se nám přehoupla do své v poloviny a nás v sobotu 15. 1. čekali dva těžké zápasy. Nejprve jsme své síly poměřili s domácím celkem z Kadaně, který se před tímto turnajem držel se ztrátou jednoho bodu těsně za námi na třetím místě a poté s první celkem v soutěži s Českou Lípou, která vévodí své kategorii. Takže o dramatično nebyla nouze.

V první zápase s Kadaní jsme věděli, že nás bude čekat nepříjemný soupeř, který bude dobře bránit, hrát důrazně a snažit se o rychlé protiútoky. Což se potvrdilo. V první třetině jsme málo využívali volných prostorů a neroztahovali hru. Přesto jsme byli častěji na balónku, dobře kombinovali a vytvářeli si zajímavé šance. Brzo jsme se ujali dvojbrankového vedení. Bohužel, chvíli před koncem třetiny, jsme si nešťastně (zato moc pěkně fotbalově/smích) srazili míček do vlastní branky. Veliká pochvala za zvládnutí druhé třetiny, jako by nás tento moment nakopl. Přidali jsme více na tempu a ve zbytku utkání jsme dominovali. Zápas se odehrál ve vysokém tempu. Dařilo se nám, hrát naši hru, více využívat volných prostorů a vytvářet si nebezpečné situace. Po pěkných akcí jsme utkání ovládli v poměru 6:1, kdy se nám podařilo nastřílet hned sedm branek (smích).

Ve druhém utkání s Českou Lípou nás čekal ještě o stupeň lepší soupeř byl domácí tým. Před utkáním jsme se těšili na oboustranně útočný florbal. Soupeř přijel ve stejném počtu jako my a v zápase u něho převládla taktika, kterou zřejmě přizpůsobil počtu hráčkám a svou hru založil na pevné obraně a rychlých protiútocích. Bohužel, jsme prospali začátek, kdy jsme soupeři dali příliš mnoho prostoru a po nepatrných individuálních chybách, jsme si nechali nasázet dvě rychlé branky. Od tohoto okamžiku byl zápas už ve většině času řízen námi. Přidali jsme na tempu hry, hráli jsme na míčku a obléhali branku soupeře. Trpělivou hrou jsme si začali vytvářet spoustu hezkých šancí, které jsme bohužel nedokázali proměňovat. Nedokázali jsme přidat více branek a konečný výsledek 2:4 bohužel hovoří jasně. Zápas jsme nevzdali, rozhodně jsme soupeři nedali nic zadarmo a makali jsme až do poslední vteřiny. Odvážíme si s sebou nemálo zkušeností a vědomí o věcech, které je potřeba zlepšit. Například se nesmíme nechávat rozhodit okolnostmi, jenž nesouvisí se samotnou hrou, což bylo tento zápas opravdu obtížné, jelikož se zde nacházelo mnoho rušivých elementů.

Hodnocení trenéra: Dnes oba zápasy dosti podobné. Oba soupeři nám připravili obranný blok a hru na protiútoky. S naší mezihrou a předváděným stylem hry jsem velice spokojen. Holky makají se všech sil a k tomu tu máme skvělou partu. Co nás však velice trápí, je koncovka! V zápase si dokážeme vytvářet spousty šancí, ale buď přestřelíme, nebo nedokážeme trefit poloprázdnou branku. A když už, tak nám z toho často cinkne pouze branková konstrukce. V tomto ohledu se musíme rozhodně zlepšit a přidat. A druhá věc, co nás trápí je správné zahřátí se. Je to klasicky holkami podceňované rozcvičení a protažení se před a po zápasech. Neumíme pak vstoupit do některých zápasů, tak, jako bychom si s trenéry představovali a “čekáme“ na nějaký impulz (na nějakou “facku“), která bývá ve formě obdržené branky. Všem holkám, co tu dnes byly, chci moc poděkovat. Doufám, že neusnou na vavřínech, ony samy vědí, na čem musejí více zapracovat. Už se moc těším na další ligové utkání, některým soupeřkám máme co vracet a dobrá zpráva je, že nás ještě v této sezóně čekají odvety. A poslední, co bych rád zmínil je pochvala za naši odehranou power play!

Sestava: Anička W., Julča M. – Kačka J., Klárka P., Monča F. – Verča Š., Kája K., Péťa Š., Lucka C., Agáta K.