04.12.2017 - Redakce

Dorostenky úspěšné, mladší žákyně hrály v České Lípě

Dorostenky hrály v sobotu 2.12 domácí zápasy. A s velkým napětím jsme čekaly především na zápas s Ústím, kdy se utkaly dva vedoucí týmy soutěže, které navíc letos ještě neprohrály.

FBC Liberec vs. Florbal Teplice, 3:0

Jako obvykle byl začátek zápasu z naší strany trochu rozpačitý. Ačkoliv Teplice převážně bránily na své polovině, nedařilo se nám prosadit se gólově. Zlom nastal ve druhé třetině. Zvýšily jsme otáčky a přišly i góly. První gól dorážela Lenfeldová po střele Valešové. U druhé branky byla opět Lenfeldová, která využila zaváhání obrany Teplic. Na konečných 3:0 pak zvýšila ve třetí třetině Horáčková. Ačkoliv jsme soupeřky vysoko přestřílely 33:5, nemohly jsme být s naší hrou spokojené. Proti Ústí budeme muset přidat.

FBC Liberec vs. Florbal Ústí, 4:3

Očekávaný zápas byl tu. Boji o čelo tabulky odpovídalo i nasazení a tempo hry. První udeřilo Ústí, když se střelou od levého mantinelu prosadila Poláková. Naše dorostenky odpověděly několika pěknými akcemi. Dvě minutky před přestávkou poslala balónek Novákové na středový kruh Lajžnerová.Nováková prošla přes dvě bránící hráčky a nekompromisně skórovala.Minutku poté vybojovala na středu hřiště balónek Rondošová a pěknou střelou otočila zápas v náš prospěch. I ve druhé třetině byl k vidění pěkný florbal a spoustu akcí, ale gólově se prosadilo jen Ústí a srovnalo na 2:2 opět Polákovou.
Musela rozhodnout třetí třetina. Lépe začalo Ústí a v tomto zápase šlo již podruhé do vedení. Úspěšná byla Štolbová. Liberec ovšem hned vzápětí srovnal. Střelu Horáčkové dorazila Voříšková. Na obou stranách byly k vidění pěkné akce a obě gólmanky se vyznamenávaly. Rozhodnutí padlo dvě minutky před koncem, když Horáčková vybídla do brejku Valešovou. Ta se prodrala až před gólmanku a tentokrát se již nemýlila. Konec zápasu jsme si již pohlídaly a mohly tak slavit další výhru.

Hodnocení:

Premiéru v kategorii dorostenek měly Jelínková s Voříškovou a příjemně překvapily. Pěkné výkony předvedly i obě gólmanky. V prvním zápase jsme měly pár slabších úseků a především třetí třetina byla špatná. Naši převahu jsme nebyly schopny potvrdit góly. Přemotivované hráčky se snažily příliš mnoho, ale individuálně a bez efektu. Naštěstí jsme se do zápasu s Ústím poučily a vrátily se ke své hře. Všechny hráčky pak zaslouží pochvalu jak za hru, tak i za příkladnou bojovnost.

Sestava:

Dlouhá Kateřina (G), Hánová Alžběta (G), Abrtová Aneta, Horáčková Simona, Jelínková Lenka, Lajžnerová Iva, Lenfeldová Markéta, Nováková Karolína, Novotná Kateřina,Rondošová Kristýna, Valešová Markéta a Voříšková Aneta.Trenéři: Novák Petr, Rondoš Vojtěch

Mladší žákyně

Tři zápasy - s Kadaní, Českou Lípou a na závěr s Turnovem. Něco jsme prohrály, ale nic hroznýho. Naštěstí jsme si to vše vrátili několika výhrami. Kdyby se počítaly jen druhé poločasy, tak bychom vyhrály všechno. Gólů jsme daly celkem 17, takže trenér mohl být spokojený. Celkově pěkná neděle, která se nám všem povedla.