24.04.2017 - Redakce

Dorostenky postupují do čtvrtfinále play off!

Dorostenky vyřadily v předkole play-off pražské Black Angels a postupují mezi osm nejlepších týmů ČR !

FBC Liberec vs. Black Angels 2:0

V prvním zápase byla znát jistá nervozita, přesto jsme byli od začátku jistější a více na balónku. Přestáli jsme s přehledem i oslabení a v sedmé minutě jsme šli zásluhou Lucky Želízkové a po přihrávce Maky Lenfeldové do vedení. I ve druhé třetině jsme byli aktivnější. Kája Nováková projela mezi dvěma obránci a při střele byla zastavena jen za cenu faulu. Následovalo trestné střílení, které bohužel Dany Pokorná neproměnila. Ani následující přesilovka skóre nezměnila. V závěru druhé třetiny jsme hráli opět oslabení a znovu výtečně. Třetí třetinu jsme začali jak jinak než oslabením. To jsme dokázali ze všech sil ubránit. V závěru jsme zužitkovali naší mírnou převahu a přidali druhý gól. Po akci Dany Pokorné zakončovala Nici Čermáková.

FBC Liberec vs. Black Angels 4:6

O náskok z prvního zápasu jsme přišli během úvodních čtyř minut. Pokud byl první zápas nervózní, tak ten druhý ho vrchovatě překonal. Začala přetahovaná o výsledek. Před koncem první třetiny uklidila krásně kros Maky Lenfeldové do brányMaky Valešová. Vstup do druhé třetiny vyšel lépe soupeřkám a výtečná Eliška Chudá poslala Angels do vedení 3:1. Zbytek třetiny, ale patřil libereckým, především Maky Lenfeldové, která dvěma góly srovnala na 3:3. Bohužel ani začátek třetí třetiny se nám nevydařil a dvakrát jsme inkasovali. Na 4:5 snižovala po nahrávce Maky Valešové Lůca Želízková. Vzápětí nám opět utekla Chudá a svým čtvrtým gólem srovnala stav série.

O postupu mělo rozhodnout prodloužení. Hrálo se stále ve vysokém tempu, nahoru dolů. Naše akce byly nebezpečnější, ale chyběl klid na holích. Dvakrát jsme dokonce netrefili prázdnou bránu. Na střely 9:9 a skóre stále 0:0. Oba týmy chtěly rozhodnout. Chybělo pár vteřinek do konce. Stačilo v rohu podržet balónek a uhrát remízu. Ale ještě jsme se pokusili rozjet poslední akci. Nahození do brejku, ale mělo za následek rychlou protiakci a balónek v síti libereckých.
Slzy, zmar ….. A pak výbuch radosti, když rozhodčí potvrdili po poradě s časomírou, že střela byla vypuštěna vteřinku po konci prodloužení.
Rozhodnout musely nájezdy. Kája Nováková nahradila v brance Bětku Hánovou a musíme podotknout, že Kája si v druhém zápase vyzkoušela opravdu všechno. Začala v útoku, poté hrála v obraně a nakonec chytala nájezdy. Risk vyšel, Kája chytila všechno! Za Liberec šla první nájezd Lůca Želízková. Klička doleva a góóól. Jelikož další střelkyně neuspěly a naše brankářky zlikvidovaly všech pět nájezdů, bylo rozhodnuto. Postupuje Liberec.

Těšíme se na čtvrtfinále, které se bude hrát 6. května v Jičíně.

Sestava: Běta Hánová (G), Nici Čermáková, Lea Bernátová, Iva Lajžnerová, Maky „Valy“ Valešová, Anet Abrtová, Áďa Košvancová, Leila Veselská, Týna Rondošová, Dany Pokorná, Ája Drangovská, Lůca Želízková, Verča Ljachová, Maky Lenfeldová a Kája Nováková.