Mládež
18.09.2023 - Redakce

Dorostenky odstartovaly sezonu úspěšně.

Nově tvořící se tým dorostenek, za který budou v sezoně hodně hrát starší žákyně, absolvoval první turnaj bez ztráty kytičky. Ba naopak. Hlavně s Chomutovem předvedl fantastický výkon, který znamenal jasné vítězství. Tým byl sestaven pouze ze 4 dorostenek a 9 starších žákyň. Více v reportáži.

O to cennější jsou výsledky a hlavně ve druhém zápase i předvedená hra. "Standardní" dorostenky totiž z různých důvodů nemohly na zápas odcestovat. Vysoko nastavená laťka ale znamená, že v týmu bude konkurence a to je pro všechny holky jen a jen dobře. Tým bychom tentokrát mohli nazvat pracovním názvem FBC TuJič Liberec. Je totiž tvořen holkami z Liberce, Turnova a Jičína. Regionální projekt TULIP se tak v podobném duchu propisuje do další kategorie a pokud to tak půjde dál, čekají nás světlé zítřky. Turnaj byl také premiérou pro nové trenérské duo Lukáš Nesměrák, Miloš Cidlinský, které u týmu bude tuto sezonu působit.

FBC Liberec - SK Bivojky Litvínov 2:0

Branky: Vodhánělová Anna(Cidlinská Michaela), Cidlinská Lucie (Nesměráková Julie)

První zápas byl hodně nervózní z obou stran a trošku ospalý ze strany libereckých holek, které k tomu měly přeci jen po 2,5 hodinách v autě a budíčku kolem 4:30 důvod. Holky na hřišti se prostě teprve seznamovaly. Vzhledem k tomu, že v týmu byly asi 4 "novější" nebo úplně nové holky, učily se základy pohybu na hřišti dle pokynu trenérů. Když se k tomu přidala perfektně chytající brankářka soupeřek, bylo z toho velké střelecké trápení. Jinak měly ale liberecké holky v zápase navrch a jeho otěže držely relativně pevně. Jakmile prolomila kouzlo litvínovské brankářky Anička Vodhánělová, tým se trošku uklidnil. My jako trenéři jsme se pak mohli soustředit na plnění pokynů na hřišti. Po uklidňujícím gólu Lucky Cidlinské, která jako nejzkušenější "vyfasovala" kapitánskou pásku, naše holky zápas relativně v klidu dohrály. Soupeřky se ještě pokusily o dramatickou koncovku bez brankáře, ale aktivní hrou jsme jim sebrali možnosti na jakoukoli korekci skóre. Abychom nechválili jen brankářku soupeřek. Naše Nella Futschiková neměla vůbec jednoduchou pozici, když na ni vždy po delší době letěla ostrá střela. Se všemi si však bezchybně poradila a vychytala nulu.

FBC Liberec - Florbal Chomutov 7:1

Branky: Eliška Zápotocká, Anna Vodhánělová(Karolína Štočková), Lucie Cidlinská(Julie Nesměráková ), Anna Vodhánělová(Eliška Zápotocká), Eliška Zápotocká (Nikola Slámová), Jana Pokorná(Eliška Zápotocká), Anna Vodhánělová(Michaela Cidlinská)

Do druhého zápasu jsme nastoupili po poradách velmi dobře připravení a ihned od začátku to bylo vidět. Holky zařadily úplně jiný rychlostní stupeň než proti Litvínovu a soupeř nevěděl co hrát. Ujal se sice vedení vzorovou "haluzí", ale tím jakoby spíše naše holky rozdráždil. Ty plnily perfektně pokyny nás trenérů a dostávaly odměnu v podobě lehce odevzdaných míčů soupeřem. Ty pak rezultovaly v otočení skóre a jeho postupné navyšování. Na to, že se hraje pouze 3x12minut je 7 nastřílených gólů slušné číslo. V zápase ukázala perfektní nasazení hlavně Eliška Zápotocká, kterou jsme herně neznali. Rychle ale vstřebávala rady trenérů a svou lajnu táhla důrazem a hladovostí. I díky ní dosáhla na hattrick Anička Vodhánělová.

Nás jako trenéry těšil hlavně způsob, jakým byly všechny branky dosaženy. Naprostá většina vyplynula z kvalitní aktivní obrany a napadání ve všech koutech hřiště. V zápase se objevilo velmi mnoho vzorových situací, ze kterých se holky hodně naučily. Věříme, že si vše budou pamatovat do dalšího turnaje.

Hodnocení trenéra Nesměráka: S turnajem jsme s Milošem nakonec velmi spokojení i když první zápas rozhodně nebyl ideální. Už v šatně jsem holkám říkal, že zápas s Chomutovem byl nejlepším zápasem našich dorostenek za poslední rok u kterého jsem byl na lavičce. Ne kvůli vstřeleným gólům, ale kvůli týmovému pojetí a nasazení. Pro nás trenéry je radost, když hráčky na hřišti dělají, co si předtím na lavičce nebo v šatně řekneme. Musím pochválit novicky v týmu, které přes určité obavy zvládly zápasy skvěle.