09.05.2017 - Redakce

Dorostenky mistryněmi ČR!

O víkendu se konalo mistrovství ČR dorostenek v Jičíně. Do finálových bojů se kvalifikovaly i naše dorostenky, které museli nejprve postoupit z regionální skupiny a poté v předkole MČR vyřadit silný tým Black Angels.

Čtvrtfinále: FBC Liberec vs. FBK Jičín 4:2 a 2:0

Čtvrtfinálové duel byl hrán opět součet dvou utkání. Zápasy proti domácím hráčkám byly vyrovnané. Nicméně holky dokázaly překonat domácí hráčky v poměru 6:2 a splnily první z cílů. Postup do další části.

Semifinále: FBC Liberec vs. FBS Olomouc 3:1

Liberec vs. Olomouc, takový nádech mělo první semifinále. Holky začaly odvážněji a v utkání jim pomohla i první branka, kterou se dostaly do vedení. To dlouho držely, už to vypadalo, že zápas skončí nejtěsnějším rozdílem. Avšak přišel menší zvrat a Olomouc hodně vystrčila růžky a dokázala srovnat na 1:1. Byla otázka, jestli to holky položí, či ne. Nakonec ukázaly, jaké jsou bojovnice a i semifinále dokázaly zvítězit v poměru 3:1.

Finále: FBC Liberec vs. 1.SC TEMPISH Vítkovice 3:2 po sn.

Do finále jsme nenastupovaly v roli favoritek. Náš velmi mladý tým musel čelit 11 hráčkám ze sestavy mistrovské juniorky Vítkovic. Navíc se nám nepovedl vstup do zápasu a po třech minutách hry jsme prohrávaly 1:0, když Martináková trefila nohu naší obránkyně. Tento nešťastný gól nás nepoložil, ale vybídl k mnohem větší aktivitě. Do konce první třetiny jsme stihly vyrovnat gólem Želízkové po přihrávce Čermákové.

Ve čtvrté minutě druhé třetiny jsme šly do vedení gólem Plichtové. Vítkovice znervózněly a hra se přitvrdila. My jsme přesilovku bohužel nevyužily, ale Vítkovice následně tu svoji ano a těsně před koncem druhé třetiny vyrovnaly.
Ve třetí třetině se oba týmy snažily rozhodnout. My jsme dvakrát hrály oslabení, ale gól již nepadl. A jelikož gól nepadl ani v prodloužení. I přesto, že oba týmy měly obrovské šance na to, aby dokázaly rozhodnout. Musely rozhodnout samostatné nájezdy.
V naší brance nahradila dnes opět výtečnou Bětu Hánovou, Karolína Nováková. A protože Nováková vychytala všech pět pokusů Vítkovic, mohly jsme slavit díky zlaté trefě Lee Veselské.

Štěstí, náhoda? Ne. My víme, že je to výsledek mnohaleté práce s mládeží v Liberci. A v případě tohoto týmu další v řadě skvělých výsledků. Po stříbře ze švédského turnaje GOTHIA 2015 přišlo další stříbro na stejném turnaji i v roce 2016. Mnohé z hráček si vybojovaly stříbrné medaile i na loňských Prague Games, kde pouze jediný český tým uspěl v mezinárodní konkurenci a překročil brány čtvrtfinále! A nyní konečně zlaté!

Hánová Alžběta (G), Abrtová Aneta, Bernatová Leona, Čermáková Nikola, Drangovská Andrea, Košvancová Adéla, Lajžnerová Iva, Lenfeldová Markéta, Ljachová Veronika, Nováková Karolína, Plichtová Dominika, Pokorná Daniela, Rondošová Kristýna, Valešová Markéta, Veselská Lea a kapitánka Želízková Lucie.

Trenéři: Rondoš Vojtěch, Navrátil Ondřej a Novák Petr
V sezóně přispěly k postupu také Kadlusová Iva, Dlouhá Kateřina, Novotná Kateřina a Balčáková Tereza.

Děkujeme za podporu rodičům, fanouškům a v neposlední řadě celému trenérskému a realizačnímu týmu FBC Liberec.