16.12.2019 - Redakce

Dorostencům stačila na prvenství v prvním koši jedna výhra

Šestý turnaj prvního koše hráli liberečtí dorostenci v sobotu 14. prosince v pardubické nafukovací hale. Ze soubojů s celky Sparty Praha a Pardubicemi vyšli s polovičním úspěchem.

FBC Liberec vs. ACEMA Sparta Praha UNYP 5:8 (2:3, 0:2, 3:3)

Vstup do utkání se Liberci poměrně vydařil, kdy se jako prvnímu podařilo již ve 3. minutě skórovat Smutnému. Bohužel zbytek třetiny připomínal spíše debatní kroužek s rozhodčími. Soupeř rychle získal navrch a v 11. minutě dokonce po 2 gólech vedl 2:1. O chvíli později čelil po faulu Stránského Liberec trestnému střílení. Bohužel Šimon kvůli své nedisciplinovanosti obdržel od rozhodčích další 2 minuty za nesportovní chování. Trestné střílení Sparty se libereckému brankáři Vogtovi podařilo zneškodnit, nicméně na přesilovkovou střelu již byl krátký. Sparta se ujala vedení 3:1. Do konce třetiny se Liberci podařilo snížit na rozdíl jedné branky, kdy Stránský krásným krosem našel Smutného, který vsítil svoji druhou branku v zápase. Ve druhé třetině došlo k výraznému zlepšení v projevu libereckých hráčů. Bohužel se nedostávali příliš do brankových situací, a tak jediné přesné zásahy zaznamenala Sparta. Na začátku třetí třetiny svítilo na světelné tabuli skóre 2:5. Ihned v úvodu třetí třetiny zkompletoval hattrick Smutný a snížil tím náskok soupeře na pouhé 2 góly. Ve zbytku třetiny se diváci jistě nenudili, k vidění byla totiž spousta pohledných akcí z obou stran. Liberečtí dorostenci navíc v posledních 6 minutách sáhli ke hře bez brankáře, díky které se snažili stáhnout gólové manko. Při hře bez brankáře dokázal Liberec vstřelit 2 branky, ale bohužel také jednu inkasoval. Brankový účet uzavřela Sparta 10 vteřin před koncem, kdy skórovala ze standartní situace.

Sokoli Pardubice vs. FBC Liberec 6:7 (3:4, 0:0, 3:3)

Po jedno zápasové pauze nás čekal souboj s domácím týmem z Pardubic. Pardubice nabuzené výhrou proti Black Angels vstoupily do zápasu velice aktivně. Liberecké to však nezaskočilo a kontrovali podobně aktivním přístupem. První třetina připomínala střelnici, domácí otevřeli brankový účet v 7. minutě. Nicméně za 7 vteřin srovnal Faksa. Liberecké tento gól nabudil a za dalších 20 vteřin upravoval skóre Urban. V následujících minutách se střídavě trefovali oba týmy. První třetinu Liberec zakončil v příznivém stavu 4:3. Druhá třetina moc florbalové parády nepřinesla. Oba týmy předváděly zvláštní hru plnou chyb a ztrát. Diváci v této třetině viděli spoustu brejkových situacích, nicméně střelci nebyli úspěšní. Ve třetí třetině se očekávalo velké drama. Očekávání se skutečně i naplnilo. Nejprve se trefil Macháč a upravil skóre na rozdíl 2 branek. Avšak Pardubicím se povedlo do zápasu vrátit a v 6. minutě svítil na světelné tabuli remízový stav 5:5. Libereckým vrátil vedení 6 minut před koncem Stránský, které Pardubice za 15 vteřin vynulovaly. Poslední branku vstřelil naštěstí Kašinský, který prostřelil, ne příliš hezkou střelou, domácího brankáře. Liberečtí dorostenci tak v prvním koši získali 9 bodů, které jim stačí na prvenství v prvním koši.

Hodnocení trenérů: „V naší hře se bohužel stále objevují hloupé ztráty míčku, které vytváří šance pro soupeře. Soupeři kvalit Sparty a Pardubic jsou tyto šance schopni využít a my máme poté problémy udržet kontrolu nad zápasem. Musím ocenit bojovnost našich kluků. Určitě musíme zapracovat na komunikaci během utkání. Toto platí jak na komunikaci jednotlivých hráčů na hřišti, tak na komunikaci směrem k rozhodčím.“