21.10.2019 - Redakce

Dorostenci vstoupili do dalšího turnaje dvěma výhrami

Druhý turnaj prvního koše rozehráli naši dorostenci v sobotu 14. října v hlavním městě. Souboje s domácí Bohemkou i pražskou Spartou zvládli na jedničku a do další fáze připisují šest bodů.

První turnaj (14.10.): Bohemians, Sparta

FBC Liberec vs. FbŠ Bohemians 8:2 (1:0, 2:2, 5:0)

Liberec vstoupil do prvního zápasu nového turnaje skvěle. Hned na začátku druhé minuty přetavil standardku ve vedoucí branku Wiener a nastartoval tím výbornou patnáctiminutovku Severočechů. Ti kontrolovali průběh prvního dějství, na brankáře Vogta letěly jen tři střely. Druhá část byla o poznání vyrovnanější, o čemž svědčí jak střely, tak branky. Na srovnání Bohemky odpověděli dvěma slepenými góly Macháč a Stránský, ale Bohemians v závěru prostřední části snížili v přesilové hře. Liberec s nejtěsnějším náskokem vstupovali do závěrečného dějství a hned na jeho úvodu museli čelit početní převaze Bohemky. Hru ve čtyřech černobílí zvládli a k útoku zavelel opět Wiener, který přidal dvě branky a dodal klid na hokejky Severočechů. Liberec poté zápas kontrolovaně dotáhl až k vítězství 8:2. Při chuti hrající Wiener stihl ještě čtvrtou branku, zbývající úspěchy libereckých přidali Sedláček a v závěru Pospíšil.

FBC Liberec vs. Acema Sparta Praha UNYP 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Zápas se Spartou začal opatrnou pasáží, kdy si oba týmy soupeře „načítali“. V ne příliš záživném úvodu vyčnívala akce sparťanského Sedláčka, jenž si pěkným pohybem připravil dobrou střeleckou příležitost, kterou neomylně využil. Úvodní trefa Sparty donutila Liberec přepnout na vyšší rychlostní stupeň a na hřišti to bylo hned vidět. Odměnou pro liberecké barvy byla pěkná branka Kašínského, kterého našel Stránský. Ještě do konce první třetiny se stihl připomenout Wiener, který z trestného střílení poslal svůj tým do vedení. Ve druhé třetině měl Liberec asi nejslabší chvilky v zápase a v podstatě jen díky brankáři Futschikovi se šlo do poslední části za vyrovnaného stavu 2:2, neboť druhý úspěch v utkání zaznamenal Sedláček. O osudu utkání tedy muselo rozhodnout závěrečné dějství, které v úvodu lépe zvládali liberečtí. Po trefách Wienera a Smutného odskočili do dvoubrankového vedení. Místo zklidnění a dobré hry s míčkem na útočné polovině následovala divoká pasáž utkání nahoru-dolů, kterou ukončil až kontaktní gól Sparty. Liberec v závěru srdnatě bránil jednogólové vedení a po uplynutí 45 minut hry mohli Severočeši slavit druhé vítězství dne.

Hodnocení trenérů: „Nejzásadnějším zjištěním je fakt, že jsme se oproti minulým utkáním opět posunuli. Dnes to bylo vidět i na výsledcích, i když konkrétně zápasu se Spartou by asi více slušela dělba bodů. Každý hráč dnes zahrál a zachytal tak, jak se od něj očekává, což byl vítězný recept. Za podobná utkání jsme moc rádi, protože podobná měření sil nám dávají skvělý materiál pro další práci. A my se na ni už těšíme.“