Mládež
09.10.2017 - Redakce

Dorostenci v Litvínově stoprocentní

Dorostenci FBC Liberec vycestovali k dalším utkáním své soutěže na půdu Litvínova. Postupně se utkali s celky Florbalová škola Plzeň a Hurrican Karlovy Vary a z obou střetnutí odcházeli vítězně, přičemž soupeřům shodně uštědřili deset branek.

FBC Liberec vs. Florbalová škola Plzeň 10:0 (1:0, 2:0, 7:0)

Vysoká výhra proti Florbalové škole Plzeň se nerodila vůbec lehce. Začátek utkání zastihl liberecké borce bez tempa a kombinace, z čehož plynula i nízká četnost střeleckých pokusů. Když se navíc tyto atributy spojily s nízkou efektivitou v zakončení, vzešlo z toho hubené vedení 1:0 po první části.

Ve druhé třetině se černobílým dařilo pouze o zlomek lépe, naplno se liberečtí rozjeli v poslední periodě, kterou ovládli jasně 7:0, čímž upravili na konečných 10:0. Hattrick si připsal Simon Stránský, čisté konto patřilo Marku Kořínkovi.

FBC Liberec vs. FB Hurrican Karlovy Vary 10:2 (4:0, 3:1, 3:1)

Druhý zápas začal pro liberecké barvy velmi dobře. Do vedení družinu Ladislava Lásky poslal po individuální akci kapitán Čermák a úvod utkání celkově vzato patřil právě FBC. Liberec hrál v pohodě a do konce třetiny přidal další tři přesné trefy, z čehož dvě padly v přesilové hře.

Severočeši pokračovali v brankovém přídělu i ve druhé části, přičemž se nejvíce činil Martin Čermák, jenž nakonec nastřílel polovinu z deseti branek FBC. S postupem času se do dobrých střeleckcýh pozic začaly dostávat i Kralovy Vary, v brankovišti Liberce si však skvěle počínal Ondřej Volejník. I přes několik pěkných zásahů nakonec dvakrát inkasoval, což ho při konečně výhře 10:2 ale nemuselo mrzet.

Zápasy očima trenéra Matěje Klucha: „Dnes jsme se na začátku chvilkami hledali, ale důležité je, že jsme se našli. S celkovým výkonem můžeme být spokojeni, udělali jsme další dílčí krůčky vpřed. Ve finále dnes zafungovalo všechno – klíčoví hráči, brankáři, obrana i útok. Radost!“