22.01.2017 - Redakce

Dorostenci v České Lípě urvali tři body

První turnaj nového kalendářního roku byl pro liberecké dorostence úspěšný z 50 %. Svěřenci Matěje Klucha a Ladislava Lásky si totiž v úvodním duelu neporadili s FBC Plzeň, následně ale vydřeli výhru v dramatickém utkání s Děčínem.

FBC Liberec vs. FBC Plzeň 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)

V prvním zápase se hrálo ve velmi bídném tempu na obou stranách. Hráči jakoby neměli do prvního zápasu v novém roce chuť a hra vypadala místy otřesně. Pozitivně z úvodního dějství vybočovala pouze přesilová hra Liberce, která byla sehrána výborně, chyběl jen gól. Ten nakonec přišel po individuální akci Šimona Stránského, takže se Liberec ujal vedení.

Ve druhé třetině se tempo hry postupně zvedalo, ale stále bylo daleko za standardem nejvyšší soutěže. Plzeň si sama šance nevytvářela, avšak naši chlapci ji k tomu ochotně pomáhali svými individuálními chybami. A soupeř bohužel trestal. Zlomový okamžik nastal na začátku třetí části, kdy Liberec za stavu 1:3 nastoupil jako vyměněný a pět minut Plzeň přehrával. Branky ale Severočeši nedocílili, naopak plzeňští dvěma slepenými góly odskočili a rozhodli o utkání.

Branky: Stránský Š.

FBC Liberec vs. 1. FBC DDM Děčín 4 6:5 (2:3, 1:1, 3:1)

Druhý zápas se nakonec “zvrtnul“ v pěknou přestřelku, ve které byli šťastnější liberečtí. Hned v úvodní minutě se trefil děčínský Trčka, ale Liberec dokázal dvěma góly kontrovat. Po Bartošovi se trefil po exkluzivní souhře první formace Čermák. Děčín si na konec úvodního dějství schoval rovněž slepené góly a překlopil vedení opět na svou stranu.

Ve druhé části se oba týmy prosadily jednou, a tak Liberec stále doháněl jednogólové manko. To smazal hned v úvodu třetí třetiny Kučera, který se prosadil dorážkou Ballatyho střely. Liberec byl tou dobou v utkání lepším týmem a nakonec se dočkal i vedoucí trefy, o kterou se postaral Stránský Š. Jenže Děčín měl kanonýra Trčku, který svou ranou srovnal na 5:5 a připsal si čtvrtou přesnou trefu v zápase. Liberec se tlačil do koncovky a nakonec byl odměněn v poslední minutě, kdy rozhodl o výhře libereckých opět z brankoviště Filip Kučera.

Branky: 2x Kučera, Bartoš, Čermák, Stránský T., Stránský Š.

Komentář trenéra Matěje Klucha: „Zápas s Plzní byl slabý, z obou stran. Bez tempa, bez chuti, bez „dorostenecké šťávy“. I přes náš mizerný výkon jsme mohli v pohodě brát body. Zlom přišel ve třetí třetině, kdy kluci nastoupili jako vyměnění. Velká škoda, že se nepodařilo vstřelit kontaktní gól. Utkání s Děčínem bylo naproti tomu skvělé. Poprvé v sezoně jsme odehráli celý zápas tak, jak umíme. Žádný výpadek nebo hluchá pasáž a minimum individuálních chyb. Moc pěkné utkání, ve kterém jsme podle mě byli lepší a vyhráli zaslouženě, leč poslední branku jsme dali v poslední minutě, a tak trochu šťastně.

Na turnaji mě mrzelo chování některých našich rodičů, které dle mého nebylo vhodné. Myslím si, že to do mládežnického sportu nepatří, ničemu to nepomůže. Věřím, že to příště bude lepší!“